Samsung Series 9 QE77S90DAEXXH TV 195.6 cm (77") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-31 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: QE77S90DAEXXH
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 44.90kg
ГПР /%/
Introduction year:2024
Bezel type:4 Bezel-less
Product colour:Black
VESA mounting:Yes
Panel mounting interface:400 x 300
Power consumption (typical):126 W
AC input voltage:220-240 V
Power consumption (max):490 W
AC input frequency:50/60 Hz
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:190 kWh
Energy efficiency class (HDR):G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:126 kWh
Energy efficiency class (SDR):F
Energy efficiency scale:A to G
Power consumption (standby):0.5 W
Energy saving mode:Yes
On Screen Display (OSD):Yes
Number of OSD languages:28
Auto power off:Yes
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Depth (with stand):359 mm
Height (with stand):1058.6 mm
Width (with stand):1718.5 mm
Weight (without stand):32.4 kg
Width (without stand):1718.5 mm
Depth (without stand):44.9 mm
Height (without stand):987.6 mm
Weight (with stand):34.2 kg
Ethernet LAN:Yes
Wi-Fi:Yes
Bluetooth:Yes
Wi-Fi standards:Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth version:5.2
Web browser:Yes
SmartThings app support:Yes
Multi View:Yes
Ambient mode:Ambient Mode+
AMD FreeSync type:FreeSync Premium
TV key support:Yes
Eco sensor:Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
Teletext function:Yes
AMD FreeSync:Yes
MBR support:Yes
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
Package width:1885 mm
Package height:1154 mm
Package depth:180 mm
Package weight:44.9 kg
Remote control included:Yes
HD type:4K Ultra HD
Display diagonal:195.6 cm (77")
Native aspect ratio:16:9
Screen shape:Flat
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display diagonal (metric):194 cm
Display technology:OLED
Motion interpolation technology:Motion Xcelerator
Anti-glare screen:Yes
Native refresh rate:100 Hz
Adaptive sound:Yes
Active voice amplifier (AVA):Yes
Audio pre-selection descriptor:Yes
Object Tracking Sound+ (OTS+):Yes
Audio output channels:2.1 channels
Multiroom:No
Audio decoders:Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
RMS rated power:40 W
Digital audio optical out:1
Ethernet LAN (RJ-45) ports:1
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:2
HDMI ports quantity:4
RF ports quantity:3
Common interface Plus (CI+):Yes
Consumer Electronics Control (CEC):Anynet+
Common interface (CI):Yes
Common interface Plus (CI+) version:1.4
Number of tuners:2 tuner(s)
Tuner type:Analog & digital
Digital signal format system:DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Universal guide:Yes
Far-field voice interaction:Yes
Operating system installed:Tizen
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version:HbbTV 2.0.3
Internet TV:Yes
Smart TV:Yes
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV):Yes
European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code:1942235
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: Samsung
Brand: Samsung
Panel mounting interface:300 x 200 mm Product colour:Black VESA mounting:Yes Bezel type:4 Bezel-less Introduction year:2024 AC input frequency:50/60 H..