Samsung QN85D QE55QN85DBT 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Carbon, Silver – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: QE55QN85DBTXXH
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 24.00kg
ГПР /%/
Slim fit wall mount support:Yes
Stand colour:Silver
Bezel type:3 Bezel-less
Introduction year:2024
Stand type:Hexagon stand
VESA mounting:Yes
Product colour:Carbon
Panel mounting interface:200 x 200 mm
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:80 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:183 kWh
Energy efficiency class (SDR):G
AC input frequency:50/60 Hz
Power consumption (max):195 W
AC input voltage:220 - 240 V
Energy saving mode:Yes
Power consumption (standby):0.5 W
Power consumption (typical):80 W
Works with Samsung Bixby:Yes
Works with the Google Assistant:Yes
Voice guide:Yes
On Screen Display (OSD):Yes
Number of OSD languages:27
Auto power off:Yes
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Works with Amazon Alexa:Yes
Weight (without stand):17.1 kg
Stand depth:24.4 cm
Width (with stand):1227.6 mm
Stand width:36.2 cm
Height (with stand):766 mm
Weight (with stand):20.1 kg
Width (without stand):1227.6 mm
Height (without stand):706.4 mm
Depth (with stand):243.9 mm
Depth (without stand):46.1 mm
Ethernet LAN:Yes
Web browser:Yes
Bluetooth version:5.2
Wi-Fi:Yes
Wi-Fi standards:Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth:Yes
Backlight dimming technology:Supreme UHD Dimming
Tap view:Yes
Teletext standards:EPG
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
TV sound to mobile device:Yes
AMD FreeSync type:FreeSync Premium Pro
4K Ultra HD upscaling:Yes
Ambient mode:Ambient Mode+
Video upscaling:Yes
SmartThings app support:Yes
Game mode:Yes
Picture processing technology:Samsung Real Depth Enhancer
Subtitles function:Yes
AMD FreeSync:Yes
Package height:828 mm
Package depth:164 mm
Package weight:25 kg
Package type:Box
Package width:1445 mm
Desktop stand:Yes
Display refresh rates supported:120 Hz
Supported video modes:2160p
Display resolution:3840 x 2160 pixels
LED backlight:Yes
Supported graphics resolutions:3840 x 2160
Display diagonal (metric):138 cm
Display technology:Neo QLED
Dynamic contrast ratio marketing name:Quantum Matrix Technology
Screen shape:Flat
HD type:4K Ultra HD
Display diagonal:139.7 cm (55")
Motion interpolation technology:Motion Xcelerator
Native aspect ratio:16:9
Sound modes:Adaptive Sound Pro
Active voice amplifier (AVA):Yes
Object Tracking Sound+ (OTS+):Yes
Enhanced Audio Return Channel (eARC):Yes
Audio decoders:Dolby Atmos, 3D Sound
RMS rated power:40 W