Samsung QN95D QE55QN95DATXXH TV 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Black 2000 cd/m² – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: QE55QN95DATXXH
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 25.40kg
ГПР /%/
Panel mounting interface:300 x 200 mm
Product colour:Black
VESA mounting:Yes
Slim fit wall mount support:Yes
Bezel type:4 Bezel-less
Stand colour:Black
Introduction year:2024
Colour name:Graphite Black
Frameless design:Yes
Stand type:Center stand
Power consumption (max):235 W
AC input frequency:50/60 Hz
Power consumption (typical):77 W
AC input voltage:220 - 240 V
Energy saving mode:Yes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:193 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:77 kWh
Power consumption (standby):0.5 W
Energy efficiency class (HDR):G
Energy efficiency class (SDR):F
Auto power off:Yes
Works with Samsung Bixby:Yes
Voice control:Yes
Width (with stand):1225.4 mm
Depth (with stand):232.1 mm
Height (with stand):768.4 mm
Weight (with stand):20.6 kg
Stand width:36.4 cm
Weight (without stand):17.8 kg
Depth (without stand):21.3 mm
Height (without stand):706.6 mm
Stand depth:23.2 cm
Width (without stand):1225.4 mm
Wi-Fi standards:802.11g, 802.11b, 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Backlight dimming technology:Ultimate UHD Dimming Pro
Noise reduction:Yes
AMD FreeSync:Yes
AMD FreeSync type:FreeSync Premium Pro
Picture processing technology:Neural Quantum Processor 4K Gen 2, Samsung Real Depth Enhancer
Adaptive picture:Yes
Tap view:Yes
Eco sensor:Yes
TV key support:Yes
Brightness detection:Yes
Ambient mode:Ambient Mode+
SmartThings app support:Yes
AI Upscale:Yes
TV sound to mobile device:Yes
Multi View:Yes
4K Ultra HD upscaling:Yes
Colour detection:Yes
ConnectShare (HDD):Yes
USB recording:Yes
Subtitles function:Yes
Teletext function:Yes
Game mode:Yes
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
ConnectShare (USB):Yes
Package depth:170 mm
Package height:822 mm
Package weight:25.4 kg
Package width:1448 mm
Cables included:AC
Remote control included:Yes
E-manual:Yes
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display diagonal:139.7 cm (55")
Native aspect ratio:16:9
LED backlight:Yes
Display brightness:2000 cd/m²
Motion interpolation technology:Motion Xcelerator
Native refresh rate:100 Hz
Display technology:Neo QLED
Dynamic contrast ratio marketing name:Quantum Matrix Technology
Display diagonal (metric):138 cm
Anti-glare screen:Yes
Display refresh rates supported:144 Hz
Audio output channels:4.2.2 channels
RMS rated power:70 W