Samsung Q70D QE75Q70DATXXH TV 190.5 cm (75") QLED 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-31 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: QE75Q70DATXXH
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 42.70kg
ГПР /%/
Product colour:Black
Panel mounting interface:400 x 400 mm
VESA mounting:Yes
Stand colour:Black
Bezel type:3 Bezel-less
Power consumption (max):320 W
Power consumption (standby):0.5 W
AC input voltage:220 - 240 V
Power consumption (typical):83 W
AC input frequency:50/60 Hz
Energy saving mode:Yes
Energy efficiency class (SDR):D
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:228 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:83 kWh
Energy efficiency class (HDR):G
Energy efficiency scale:A to G
Number of OSD languages:27
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Control type:Remote
Auto power off:Yes
Voice guide:Yes
ECO mode:Yes
Works with Amazon Alexa:Yes
Works with the Google Assistant:Yes
Width (with stand):1677.5 mm
Depth (with stand):351.8 mm
Height (with stand):1026.9 mm
Weight (with stand):34.7 kg
Stand width:36.4 cm
Weight (without stand):33.4 kg
Height (without stand):960.2 mm
Stand depth:35.2 cm
Depth (without stand):26.6 mm
Width (without stand):1677.5 mm
Wi-Fi standards:Wi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LAN:Yes
Bluetooth version:5.2
Web browser:Yes
Picture processing technology:Quantum Processor 4K, Samsung Contrast Enhancer
Multi-screen:Yes
AMD FreeSync:Yes
SmartThings app support:Yes
Eco sensor:Yes
AI Upscale:Yes
Ambient mode:Ambient Mode+
TV key support:Yes
AMD FreeSync type:FreeSync Premium
TV sound to mobile device:Yes
Subtitles function:Yes
4K Ultra HD upscaling:Yes
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
Video upscaling:Yes
Teletext standards:EPG
Backlight dimming technology:Supreme UHD Dimming
Package width:1834 mm
Package weight:45 kg
Package height:1138 mm
Package depth:190 mm
Package type:Box
Desktop stand:Yes
Remote control included:Yes
LED backlight:Yes
Display technology:QLED
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display diagonal:190.5 cm (75")
Display diagonal (metric):189 cm
HD type:4K Ultra HD
Screen shape:Flat
Supported video modes:2160p
Supported graphics resolutions:3840 x 2160
LED backlighting type:Dual LED
Native refresh rate:100 Hz
RMS rated power:20 W