LG OLED OLED55G42LW TV 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Grey – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-31 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: OLED55G42LW.AEU
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 23.50kg
ГПР /%/
VESA mounting:Yes
Product colour:Grey
Panel mounting interface:300 x 200
AC input frequency:50/60 Hz
Power consumption (standby):0.5 W
Energy efficiency scale:A to G
AC input voltage:100-240 V
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:77 kWh
Energy efficiency class (SDR):F
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:165 kWh
Energy efficiency class (HDR):G
Energy saving mode:Yes
Works with Apple Siri:Yes
Works with Amazon Alexa:Yes
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Works with the Google Assistant:Yes
Voice control:Yes
Height (without stand):703 mm
Weight (with stand):23.2 kg
Depth (with stand):263 mm
Width (with stand):1222 mm
Weight (without stand):17.9 kg
Depth (without stand):27.2 mm
Height (with stand):787 mm
Width (without stand):1222 mm
Wi-Fi:Yes
Bluetooth:Yes
Ethernet LAN:Yes
Wi-Fi standards:Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth version:5.1
AMD FreeSync:Yes
NVIDIA G-SYNC type:G-SYNC
NVIDIA G-SYNC:Yes
Picture processor:α11 4K AI
Backlight dimming technology:Pixel Dimming
Plug and Play:Yes
AMD FreeSync type:FreeSync
Game features:Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Picture processing technology:LG AI Picture
Multi View:Yes
USB recording:Yes
Smartphone/tablet remote support:Yes
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
Video upscaling:Yes
Package height:172 mm
Package width:1360 mm
Package depth:810 mm
Package type:Box
Package weight:28.2 kg
Cables included:AC
Remote control included:Yes
Remote control type:MR24
Desktop stand:No
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display diagonal:139.7 cm (55")
HD type:4K Ultra HD
Native aspect ratio:16:9
Display technology:OLED
Native refresh rate:120 Hz
Screen shape:Flat
Motion interpolation technology:OLED Motion
Audio output channels:4.2 channels
Adaptive Sound Control (ASC):Yes
RMS rated power:60 W