HP ENVY x360 16-AD0097NR AMD Ryzen™ 7 8840HS Hybrid (2-in-1) 40.6 cm (16") Touchscreen 2,8K 16 GB LPDDR5-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Grey New Repack/Repacked – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-42 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 9U9V4UA
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 2.46kg
ГПР /%/
Processor generation:AMD Ryzen 8000 Series
Processor cache type:L3
Processor model:8840HS
Processor cores:8
Processor manufacturer:AMD
Processor frequency:3.3 GHz
Processor family:AMD Ryzen™ 7
Processor cache:16 MB
Processor boost frequency:5.1 GHz
Discrete graphics card:No
On-board graphics card family:AMD Radeon Graphics
On-board GPU manufacturer:AMD
On-board graphics card model:AMD Radeon Graphics
Discrete graphics card model:Not available
On-board graphics card:Yes
Internal memory type:LPDDR5-SDRAM
Memory clock speed:6400 MHz
Internal memory:16 GB
Memory form factor:On-board
Maximum internal memory:16 GB
Product type:Hybrid (2-in-1)
Original brand name:HP
Colour name:Meteor silver aluminum
Introduction year:2024
Product colour:Grey
AC adapter frequency:50 - 60 Hz
AC adapter power:65 W
AC adapter input voltage:100 - 240 V
Password protection:Yes
Trusted Platform Module (TPM):Yes
Height:18.2 mm
Depth:245.8 mm
Width:356.7 mm
Weight:1.91 kg
Mobile network connection:No
Bluetooth version:5.3
WLAN controller manufacturer:MediaTek
Top Wi-Fi standard:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Wi-Fi standards:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Bluetooth:Yes
Antenna type:2x2
Accelerometer:Yes
Gyroscope:Yes
Temperature sensor:Yes
Motherboard chipset:AMD SoC
Package weight:3.13 kg
Package width:80 mm
Package depth:430 mm
Package height:315 mm
AC adapter included:Yes
Touchscreen:Yes
Colour gamut:100%
Display diagonal (metric):40.6 cm
Display brightness:400 cd/m²
Panel type:UWVA
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
RGB colour space:DCI-P3
Native aspect ratio:16:10
LED backlight:Yes
Display diagonal:40.6 cm (16")
HD type:2.8K
Display resolution:2880 x 1800 pixels
Operating system architecture:64-bit
Operating system installed:Windows 11 Home
Number of microphones:2
Built-in speaker(s):Yes
Number of built-in speakers:2
Built-in microphone:Yes
SSD form factor:M.2
SSD interface:PCI Express 4.0
Total SSDs capacity:1 TB
NVMe:Yes
SSD capacity:1 TB
Number of SSDs installed:1
Storage media:SSD
Optical drive type:No
Total storage capacity:1 TB
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode:Yes
USB Sleep-and-Charge:Yes
USB Sleep-and-Charge ports:3
HDMI version:2.1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity:2
Combo headphone/mic port:Yes
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity:2
HDMI ports quantity:1
Front camera resolution (numeric):5 MP
Front camera:Yes
Battery life (max):11.25 h
Number of battery cells:4
Battery recharge time:45 h
Battery capacity:68 Wh
Fast charging:Yes
Continuous video playback time:12 h
Removable battery:Yes
Fast charging time (50%):45 min
Battery technology:Lithium Polymer (LiPo)
Full-size keyboard:Yes
Keyboard backlit:Yes
Numeric keypad:No
Hazard pictogram(s):GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard, GHS08: Health hazard
Warnings:Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods.
HP front camera:HP Webcam 5MP
HP Audio Boost:Yes
HP speaker type:HP Dual Speakers
HP Imagepad:Yes
HP segment:Home
Sustainability compliance:Yes
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: BE QUIET!
Brand: DAHUA
Processor cache type:Smart Cache Processor threads:12 Processor model:i7-1355U Processor cores:10 Processor boost frequency:5 GHz Processor cache:12 M..
Processor boost frequency:5.1 GHz Processor model:8840HS Processor cores:8 Processor cache type:L3 Processor manufacturer:AMD Processor cache:16 MB Pr..
Processor cores:6 Processor model:7640HS Processor family:AMD Ryzen™ 5 PRO Processor threads:12 Processor frequency:4.3 GHz Processor boost frequency:..