HP ENVY x360 15-FE0053D Intel® Core™ i7 i7-1355U Hybrid (2-in-1) 39.6 cm (15.6") Touchscreen Full HD 16 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Silver New Repack/Repacked – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-39 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 7H9Y3UA
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 2.51kg
ГПР /%/
Processor cache type:Smart Cache
Processor threads:12
Processor model:i7-1355U
Processor cores:10
Processor boost frequency:5 GHz
Processor cache:12 MB
Processor family:Intel® Core™ i7
Performance-core Max Turbo Frequency:5 GHz
Efficient-core Max Turbo Frequency:3.7 GHz
Processor manufacturer:Intel
Processor generation:13th gen Intel® Core™ i7
Performance cores:2
Maximum turbo power:55 W
Efficient cores:8
Processor base power:15 W
Discrete graphics card model:Not available
On-board graphics card model:Intel Iris Xe Graphics
Discrete graphics card:No
On-board graphics card family:Intel Iris Xe Graphics
On-board graphics card:Yes
On-board GPU manufacturer:Intel
Maximum internal memory:16 GB
Internal memory:16 GB
Internal memory type:LPDDR5-SDRAM
Memory clock speed:5200 MHz
Memory form factor:On-board
Product colour:Silver
Product type:Hybrid (2-in-1)
Original brand name:HP
Colour name:Natural silver aluminum
Introduction year:2024
AC adapter input voltage:100 - 240 V
AC adapter power:65 W
AC adapter frequency:50 - 60 Hz
Trusted Platform Module (TPM):Yes
Password protection:Yes
Weight:1.77 kg
Depth:228.4 mm
Width:357.3 mm
Height:18.3 mm
Antenna type:2x2
Bluetooth:Yes
Wi-Fi standards:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Top Wi-Fi standard:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Bluetooth version:5.3
Mobile network connection:No
WLAN controller model:Intel Wi-Fi 6E AX211
WLAN controller manufacturer:Intel
Motherboard chipset:Intel SoC
Accelerometer:Yes
Electronic compass:Yes
Temperature sensor:Yes
Gyroscope:Yes
Package width:69 mm
Package height:305 mm
Package depth:520 mm
Package weight:3.04 kg
Native aspect ratio:16:9
Display diagonal:39.6 cm (15.6")
LED backlight:Yes
HD type:Full HD
Display resolution:1920 x 1080 pixels
Colour gamut:100%
Touchscreen:Yes
Display brightness:400 cd/m²
Display diagonal (metric):39.6 cm
Panel type:IPS
RGB colour space:sRGB
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
Operating system architecture:64-bit
Operating system installed:Windows 11 Home
Audio system:B&O PLAY
Built-in microphone:Yes
Number of built-in speakers:2
Built-in speaker(s):Yes
Number of microphones:2
Speakers manufacturer:Bang & Olufsen
Total storage capacity:512 GB
Optical drive type:No
Storage media:SSD
SSD interface:PCI Express
SSD capacity:512 GB
Total SSDs capacity:512 GB
SSD form factor:M.2
NVMe:Yes
Card reader integrated:Yes
Number of SSDs installed:1
Compatible memory cards:SD
SSD memory type:TLC
HDMI ports quantity:1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity:2
HDMI version:2.1
Charging port type:USB Type-C
Combo headphone/mic port:Yes
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode:Yes
USB Sleep-and-Charge ports:3
Intel® Thunderbolt 4:Yes
USB Sleep-and-Charge:Yes
USB Power Delivery (USB PD):Yes
Thunderbolt 4 ports quantity:2
Front camera:Yes
Infrared (IR) camera:Yes
Front camera resolution (numeric):5 MP
Battery capacity:55 Wh
Number of battery cells:4
Battery technology:Lithium Polymer (LiPo)
Battery life (max):13.25 h
Fast charging time (50%):30 min
Fast charging:Yes
Pointing device:Touchpad
Keyboard backlit:Yes
Numeric keypad:No
Full-size keyboard:Yes
Number of speakers:2
Hazard pictogram(s):GHS07: Harmful, GHS08: Health hazard, GHS09: Environmental hazard
HP Imagepad:Yes
HP segment:Home
HP front camera:HP Wide Vision 5MP
HP speaker type:HP Dual Speakers
HP Audio Boost:Yes
Sustainability compliance:Yes
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: BE QUIET!
Processor boost frequency:5.1 GHz Processor model:8840HS Processor cores:8 Processor cache type:L3 Processor manufacturer:AMD Processor cache:16 MB Pr..
Processor manufacturer:Intel Processor cache:24 MB Processor cache type:L3 Configurable TDP-down:20 W Processor threads:20 Efficient-core boost freque..