HP ENVY x360 16-AD0023DX AMD Ryzen™ 7 8840HS Hybrid (2-in-1) 40.6 cm (16") Touchscreen WUXGA 16 GB LPDDR5-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Home Grey New Repack/Repacked – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-39 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 9S1M4UA
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 2.68kg
ГПР /%/
Processor boost frequency:5.1 GHz
Processor model:8840HS
Processor cores:8
Processor cache type:L3
Processor manufacturer:AMD
Processor cache:16 MB
Processor frequency:3.3 GHz
Processor family:AMD Ryzen™ 7
Processor generation:AMD Ryzen 8000 Series
Discrete graphics card:No
On-board graphics card model:AMD Radeon Graphics
Discrete graphics card model:Not available
On-board graphics card:Yes
On-board graphics card family:AMD Radeon Graphics
On-board GPU manufacturer:AMD
Memory form factor:On-board
Internal memory:16 GB
Memory clock speed:6400 MHz
Internal memory type:LPDDR5-SDRAM
Maximum internal memory:16 GB
Product type:Hybrid (2-in-1)
Colour name:Meteor silver aluminum
Original brand name:HP
Product colour:Grey
Introduction year:2024
USB Type-C charging port:No
AC adapter frequency:50 - 60 Hz
AC adapter input voltage:100 - 240 V
AC adapter power:65 W
USB Power Delivery (USB PD):Yes
Password protection:Yes
Trusted Platform Module (TPM):Yes
Height:18.2 mm
Weight:1.91 kg
Depth:245.8 mm
Width:356.7 mm
Top Wi-Fi standard:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Wi-Fi standards:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Mobile network connection:No
Bluetooth version:5.3
Antenna type:2x2
WLAN controller manufacturer:MediaTek
Bluetooth:Yes
Motherboard chipset:AMD SoC
Accelerometer:Yes
Gyroscope:Yes
Temperature sensor:Yes
Package height:315 mm
Package weight:3.13 kg
Package width:80 mm
Package depth:430 mm
AC adapter included:Yes
Display surface:Gloss
Touchscreen:Yes
Display brightness:300 cd/m²
Panel type:IPS
LED backlight:Yes
Display diagonal (metric):40.6 cm
HD type:WUXGA
Display resolution:1920 x 1200 pixels
Native aspect ratio:16:10
Colour gamut:62.5%
Display diagonal:40.6 cm (16")
RGB colour space:sRGB
Operating system architecture:64-bit
Operating system installed:Windows 11 Home
Number of built-in speakers:2
Built-in speaker(s):Yes
Number of microphones:2
Built-in microphone:Yes
SSD interface:PCI Express 4.0
Total storage capacity:1 TB
SSD form factor:M.2
SSD capacity:1 TB
Storage media:SSD
Optical drive type:No
NVMe:Yes
Number of SSDs installed:1
Total SSDs capacity:1 TB
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity:2
HDMI version:2.1
Combo headphone/mic port:Yes
HDMI ports quantity:1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity:2
USB Sleep-and-Charge:Yes
USB Sleep-and-Charge ports:3
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode:Yes
Front camera:Yes
Infrared (IR) camera:Yes
Front camera resolution (numeric):5 MP
Battery capacity:68 Wh
Battery recharge time:45 h
Number of battery cells:4
Battery technology:Lithium Polymer (LiPo)
Fast charging time (50%):45 min
Removable battery:Yes
Fast charging:Yes
Continuous video playback time:12 h
Battery life (max):11.25 h
Full-size keyboard:Yes
Numeric keypad:No
Keyboard backlit:Yes
Warnings:Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods.
Hazard pictogram(s):GHS08: Health hazard, GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard
HP Audio Boost:Yes
HP segment:Home
HP Imagepad:Yes
HP front camera:HP Webcam 5MP
HP speaker type:HP Dual Speakers
Sustainability compliance:Yes
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: BE QUIET!
Brand: DAHUA
Processor cache type:Smart Cache Processor threads:12 Processor model:i7-1355U Processor cores:10 Processor boost frequency:5 GHz Processor cache:12 M..
Processor cores:6 Processor model:7640HS Processor family:AMD Ryzen™ 5 PRO Processor threads:12 Processor frequency:4.3 GHz Processor boost frequency:..