ASUS Zenbook A14 UX3407RA-QD020W Qualcomm Snapdragon X1E-78-100 Laptop 35.6 cm (14") WUXGA 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Beige – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-42 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: UX3407RA-QD020W
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 2.58kg
ГПР /%/
Processor boost frequency:3.4 GHz
Processor manufacturer:Qualcomm
Processor generation:Snapdragon X Elite (X1E)
Processor cache:42 MB
Processor family:Qualcomm Snapdragon
Processor threads:12
Processor model:X1E-78-100
Processor cores:12
On-board graphics card family:Qualcomm Adreno
On-board graphics card:Yes
Discrete graphics card model:Not available
On-board GPU manufacturer:Qualcomm
Discrete graphics card:No
On-board graphics card model:Qualcomm Adreno GPU
Internal memory:32 GB
Internal memory type:LPDDR5x-SDRAM
Maximum internal memory:32 GB
Memory form factor:On-board
Introduction year:2025
Product colour:Beige
Form factor:Clamshell
Product type:Laptop
Market positioning:Home
Housing material:Magnesium, Aluminium
Colour name:Zabriskie Beige
USB Type-C charging port:Yes
AC adapter output current:4.5 A
AC adapter power:90 W
AC adapter frequency:50 - 60 Hz
AC adapter output voltage:20 V
USB Power Delivery (USB PD):Yes
AC adapter input voltage:100 - 240 V
Password protection type:User, BIOS
Windows Hello:Yes
Password protection:Yes
Trusted Platform Module (TPM):Yes
Width:310.7 mm
Depth:213.9 mm
Height (rear):1.59 cm
Weight:980 g
Height (front):1.34 cm
Bluetooth:Yes
Bluetooth version:5.4
Wi-Fi standards:Wi-Fi 7 (802.11be)
Antenna type:2x2
Ethernet LAN:No
Top Wi-Fi standard:Wi-Fi 7 (802.11be)
Mobile network connection:No
Package weight:3.8 kg
Package height:284 mm
Package depth:102 mm
Package width:456 mm
AC adapter included:Yes
Display response rise/fall:0.2 ms
Display number of colours:1.07 billion colours
Contrast ratio (typical):1000000:1
Panel type:OLED
Maximum display brightness (HDR):600 cd/m²
Native aspect ratio:16:10
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
Colour gamut:100%
Display diagonal:35.6 cm (14")
Touchscreen:No
Display surface:Gloss
RGB colour space:DCI-P3
Display resolution:1920 x 1200 pixels
HD type:WUXGA
Maximum refresh rate:60 Hz
High Dynamic Range (HDR) technology:HDR True Black 600
Display brightness:400 cd/m²
Copilot+ PC:Yes
Microsoft Copilot:Yes
Trial software:1-month trial for new Microsoft 365 customers. Credit card required, McAfee 30 days
Operating system installed:Windows 11 Home
Operating system architecture:64-bit
Built-in microphone:Yes
Audio system:Smart Amp
Compliance certificates:REACH
Storage media:SSD
SSD form factor:M.2
SSD capacity:1 TB
M.2 SSD size:2280 (22 x 80 mm)
Total SSDs capacity:1 TB
NVMe:Yes
Number of SSDs installed:1
SSD interface:PCI Express 4.0
Optical drive type:No
Total storage capacity:1 TB
HDMI ports quantity:1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity:1
Combo headphone/mic port:Yes
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode:Yes
USB4 Gen 3x2 ports quantity:2
HDMI version:2.1
Front camera HD type:Full HD
Infrared (IR) camera:Yes
Front camera:Yes
Battery technology:Lithium-Ion (Li-Ion)
Battery capacity:70 Wh
Number of battery cells:3
Keyboard backlit:Yes
Numeric keypad:No
Pointing device:Touchpad
Copilot key:Yes
Sustainability certificates:EPEAT Gold, ENERGY STAR
Neural processor unit (NPU):Qualcomm Hexagon
NPU performance up to:45 TOPs
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: BE QUIET!
Brand: DAHUA
Brand: ASUS
Processor generation:Intel® Core™ Ultra (Series 1) Efficient-core Max Turbo Frequency:3.8 GHz Low Power Efficient-cores:2 Processor base power:28 W Pr..
Brand: DELL
Processor cache:30 MB Processor cores:8 Processor family:Qualcomm Snapdragon Processor boost frequency:3.4 GHz Processor frequency:3.2 GHz Processor m..
Brand: ASUS
Processor family:AMD Ryzen™ 7 Processor frequency:3.3 GHz Processor manufacturer:AMD Processor cache:24 MB Processor generation:AMD Ryzen 8000 Series ..