LG UHD 55UT80003LA TV 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Blue – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
LG UHD 55UT80003LA TV 139.7 cm (55) 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Blue 55UT80003LA – LG  Телевизори
-33 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 55UT80003LA
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 19.00kg
ГПР /%/
Colour name:Ashed Blue
Stand type:Legs stand
Frameless design:No
Rollable display:No
Product colour:Blue
VESA mounting:Yes
Panel mounting interface:300 x 300 mm
Energy efficiency scale:A to G
Energy efficiency class (HDR):G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:121 kWh
Power consumption (standby):0.5 W
AC input voltage:100 - 240 V
Energy saving mode:Yes
AC input frequency:50/60 Hz
Energy efficiency class (SDR):G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:81 kWh
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Basic hotel mode:No
Picture-in-Picture:No
Hotel mode:No
Programming period:8 day(s)
Works with Amazon Alexa:Yes
Voice control:Yes
Works with the Google Assistant:No
Works with Samsung Bixby:No
Works with Apple Siri:No
On Screen Display (OSD):Yes
Number of OSD languages:37
Height (without stand):715 mm
Stand width:99.1 cm
Depth (without stand):57.5 mm
Stand depth:23.1 cm
Width (without stand):1235 mm
Weight (without stand):14 kg
Weight (with stand):14.2 kg
Height (with stand):776 mm
Width (with stand):1235 mm
Depth (with stand):231 mm
Wi-Fi standards:Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth profiles:A2DP
Wi-Fi:Yes
Web browser:Yes
Ethernet LAN:Yes
Bluetooth version:5.0
Bluetooth:Yes
Teletext function:Yes
Subtitles function:Yes
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
DVD player:No
USB recording:Yes
4K Ultra HD upscaling:Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:Hybrid Log-Gamma (HLG), High Dynamic Range 10 (HDR10)
Multi View:No
WiSA Ready:No
Game features:Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG
Audio formats supported:EAC3, AC3, MP2, WMA, AAC, PCM, MP3, HE-AAC, AC4
Processor cores:4
Video formats supported:HEVC, VP9
Package depth:162 mm
Package height:810 mm
Package width:1360 mm
Package weight:19 kg
Soundbar included:No
Remote control included:Yes
Cables included:AC
Desktop stand:Yes
Native refresh rate:60 Hz
LED backlighting type:Direct-LED
HD type:4K Ultra HD
LED backlight:Yes
Display diagonal (metric):139 cm
Native aspect ratio:16:9
Screen shape:Flat
Display diagonal:139.7 cm (55")
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display technology:LED
Audio decoders:Dolby Digital
Sound modes:AI Sound Pro, Clear Voice Pro, AI Acoustic Tuning
Built-in subwoofer:No
Enhanced Audio Return Channel (eARC):Yes
Audio output channels:2.0 channels
RMS rated power:20 W