LG NanoCell NANO81 55NANO81T3A TV 139.7 cm (55") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Blue – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-33 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 55NANO81T3A
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 18.50kg
ГПР /%/
Product colour:Blue
Colour name:Ashed Blue
Frameless design:No
Panel mounting interface:300 x 300
Stand type:Legs stand
VESA mounting:Yes
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:84 kWh
Energy efficiency class (HDR):G
Power consumption (standby):0.5 W
Energy efficiency class (SDR):G
Energy saving mode:Yes
AC input frequency:50/60 Hz
AC input voltage:100 - 240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:129 kWh
Energy efficiency scale:A to G
On Screen Display (OSD):Yes
Voice control:Yes
Works with the Google Assistant:No
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Works with Apple Siri:No
Basic hotel mode:No
Number of OSD languages:37
Hotel mode:No
Works with Amazon Alexa:Yes
Works with Samsung Bixby:No
Programming period:8 day(s)
Picture-in-Picture:No
Height (with stand):780 mm
Depth (with stand):230 mm
Weight (without stand):14.6 kg
Height (without stand):715 mm
Depth (without stand):58.1 mm
Stand depth:23 cm
Width (without stand):1235 mm
Weight (with stand):14.7 kg
Width (with stand):1235 mm
Stand width:94.8 cm
Web browser:Yes
Bluetooth:Yes
Ethernet LAN:Yes
Wi-Fi:Yes
Wi-Fi standards:Wi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth version:5.1
Bluetooth profiles:A2DP
4K Ultra HD upscaling:Yes
Game features:Auto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG
Teletext function:Yes
Subtitles function:Yes
Processor cores:4
Multi View:No
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
USB recording:Yes
DVD player:No
Video formats supported:HEVC, VP9
WiSA Ready:No
Package width:1360 mm
Package type:Box
Package height:810 mm
Package depth:162 mm
Package weight:19.5 kg
Remote control included:Yes
Desktop stand:Yes
Cables included:AC
Soundbar included:No
Display diagonal:139.7 cm (55")
Screen shape:Flat
Display technology:NanoCell
Native aspect ratio:16:9
HD type:4K Ultra HD
LED backlighting type:Direct-LED
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Native refresh rate:60 Hz
Display diagonal (metric):139 cm
Built-in subwoofer:No
Sound modes:Clear Voice Pro, AI Acoustic Tuning, AI Sound Pro
RMS rated power:20 W