Samsung UE65DU7172U 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
Samsung UE65DU7172U 165.1 cm (65) 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black 65DU7172UXXH – Samsung Телевизори
-33 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 65DU7172UXXH
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 23.00kg
ГПР /%/
Introduction year:2024
Stand colour:Black
Frameless design:Yes
Bezel type:3 Bezel-less
Product colour:Black
Panel mounting interface:400 x 300 mm
VESA mounting:Yes
Energy efficiency scale:A to G
Energy efficiency class (SDR):G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:169 kWh
Energy efficiency class (HDR):G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:110 kWh
AC input voltage:220 - 240 V
AC input frequency:50/60 Hz
Energy saving mode:Yes
Power consumption (max):165 W
Power consumption (typical):110 W
Power consumption (standby):0.5 W
Auto power off:Yes
Works with Samsung Bixby:Yes
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
Number of OSD languages:27
On Screen Display (OSD):Yes
Height (without stand):834 mm
Width (without stand):1452.9 mm
Weight (without stand):15.9 kg
Weight (with stand):16.4 kg
Depth (without stand):60.6 mm
Height (with stand):879.5 mm
Depth (with stand):267.4 mm
Width (with stand):1452.9 mm
Bluetooth version:5.2
Bluetooth:Yes
Wi-Fi:Yes
Ethernet LAN:Yes
Web browser:Yes
Wi-Fi standards:Wi-Fi 5 (802.11ac)
Game features:HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
SmartThings app support:Yes
AI Upscale:Yes
Picture processing technology:Samsung Contrast Enhancer, Crystal Processor 4K
Game mode:Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Filmmaker Mode
4K Ultra HD upscaling:Yes
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
TV key support:Yes
Backlight dimming technology:UHD Dimming
Package type:Box
Package width:1606 mm
Package depth:179 mm
Package weight:23 kg
Package height:950 mm
Desktop stand:Yes
Cables included:AC
Remote control included:Yes
Native refresh rate:50 Hz
Dynamic contrast ratio marketing name:Mega Contrast
Motion interpolation technology:Motion Xcelerator
Display diagonal:165.1 cm (65")
Screen shape:Flat
Display technology:LED
Display diagonal (metric):165 cm
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Native aspect ratio:16:9
HD type:4K Ultra HD
Adaptive sound:Yes
Number of speakers:2
Enhanced Audio Return Channel (eARC):Yes
RMS rated power:20 W