Samsung Q60D QE43Q60DAU 109.2 cm (43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Titanium – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-33 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 43Q60DAUXXH
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 11.60kg
ГПР /%/
Screen TV transmission to mobile device:Yes
Colour name:Titan Gray
Frameless design:Yes
Stand type:Legs stand
Bezel type:3 Bezel-less
Introduction year:2024
Slim fit wall mount support:Yes
Stand colour:Titanium
VESA mounting:Yes
Panel mounting interface:200 x 200 mm
Product colour:Titanium
Energy efficiency scale:A to G
Energy efficiency class (SDR):F
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:50 kWh
Energy efficiency class (HDR):G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:101 kWh
Power consumption (typical):50 W
Power consumption (max):125 W
Power consumption (standby):0.5 W
AC input frequency:50/60 Hz
AC input voltage:220 - 240 V
Works with Amazon Alexa:Yes
Voice guide:Yes
Electronic Programme Guide (EPG):Yes
On Screen Display (OSD):Yes
Number of OSD languages:27
Auto power off:Yes
ECO mode:Yes
Depth (without stand):25.7 mm
Height (without stand):559.4 mm
Weight (without stand):8.4 kg
Width (without stand):965.5 mm
Stand width:67.8 cm
Stand depth:18.1 cm
Weight (with stand):8.6 kg
Height (with stand):598.1 mm
Width (with stand):965.5 mm
Depth (with stand):181 mm
Wi-Fi standards:802.11g, 802.11b, 802.11a, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Web browser:Yes
Ethernet LAN:Yes
Bluetooth version:5.2
Wi-Fi:Yes
Bluetooth:Yes
Smartphone/tablet remote support:Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) supported:Yes
AI Upscale:Yes
Tap view:Yes
TV key support:Yes
Multi View:Yes
Backlight dimming technology:Supreme UHD Dimming
Eco sensor:Yes
SmartThings app support:Yes
Picture processing technology:Samsung Contrast Enhancer, Quantum Processor Lite 4K
Package width:1093 mm
Package weight:11.6 kg
Package depth:126 mm
Package height:667 mm
Desktop stand:Yes
Remote control included:Yes
LED backlighting type:Dual LED
Display technology:QLED
Native refresh rate:50 Hz
Screen shape:Flat
Native aspect ratio:16:9
Display resolution:3840 x 2160 pixels
Display diagonal:109.2 cm (43")
LED backlight:Yes
Enhanced Audio Return Channel (eARC):Yes
Audio decoders:Dolby Atmos
Active voice amplifier (AVA):Yes
Adaptive sound:Yes
Number of speakers:2
RMS rated power:20 W