Philips 65PUS7810/12 TV 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Philips 65PUS7810/12 TV 165.1 cm (65
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVAPHILCD0343
  • Тегло: 22.20kg
  • SKU: TVAPHILCD0343
ГПР /%/
EAN: 8718863046227
MPN: 65PUS7810/12
Technical Specifications
Panel mounting interface400 x 300
VESA mountingYes
Product colourBlack
Stand colourBlack
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220 - 240 V
Energy efficiency class (SDR)E
Energy consumption (SDR) per 1000 hours73 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours120 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Power consumption (standby)0.5 W
Energy saving modeYes
Energy efficiency scaleA to G
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
On/Off timerYes
Works with Amazon AlexaYes
Works with the Google AssistantYes
Programming period8 day(s)
Depth (with stand)300 mm
Width (with stand)1446 mm
Height (with stand)857 mm
Weight (with stand)14.7 kg
Depth (without stand)91 mm
Width (without stand)1446 mm
Weight (without stand)14.3 kg
Height (without stand)838 mm
Ethernet LANYes
BluetoothYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-FiYes
Bluetooth version5.2
NVIDIA G-SYNCYes
Video formats supportedAVI
Video formats supportedH.264
Video formats supportedHEVC
Video formats supportedH.265
Video formats supportedMKV
Video formats supportedMPEG1
Video formats supportedMPEG4
Video formats supportedVP9
Video formats supportedAVC
Video formats supportedMPEG2
AMD FreeSync typeFreeSync Premium
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Variable Refresh Rate (VRR)
Image formats supportedBMP
Image formats supportedPNG
Image formats supportedHEIF
Image formats supportedJPEG
Image formats supportedGIF
Audio formats supportedWAV
Audio formats supportedAAC
Audio formats supportedFLAC
Audio formats supportedMP3
AMD FreeSyncYes
Subtitle formats supportedSUB
Subtitle formats supportedASS
Subtitle formats supportedSRT
Subtitle formats supportedSSA
Subtitle formats supportedTXT
Subtitle formats supportedSMI
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Teletext functionYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHybrid Log-Gamma (HLG)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyDolby Vision
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive)
Ambient light sensorYes
Package height975 mm
Package width1600 mm
Package weight21.4 kg
Package depth160 mm
Remote control includedYes
Screen shapeFlat
HD type4K Ultra HD
Display diagonal165.1 cm (65")
Display resolution3840 x 2160 pixels
Native refresh rate60 Hz
Display diagonal (metric)164 cm
Display technologyQLED
Audio output channels2.0 channels
Number of speakers2
RMS rated power20 W