Philips 7000 series 43PUS7000/12 TV 109.2 cm (43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Philips 7000 series 43PUS7000/12 TV 109.2 cm (43
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVAPHILCD0336
  • Тегло: 8.50kg
  • SKU: TVAPHILCD0336
ГПР /%/
EAN: 8718863046012
MPN: 43PUS7000/12
Technical Specifications
Compliance certificatesRoHS
Product colourBlack
Stand colourBlack
VESA mountingYes
Signal strength indicationYes
Ambient lightingYes
Stand typeLegs stand
Housing materialPlastic
Panel mounting interface200 x 100
Frameless designYes
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours75 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours42 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)E
Energy efficiency scaleA to G
Power consumption (standby)0.5 W
Energy saving modeYes
Picture mute (for radio)Yes
Works with Amazon AlexaYes
Voice controlYes
Works with the Google AssistantYes
ECO modeYes
Auto power offYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Sleep timerYes
Height (with stand)582 mm
Depth (with stand)226 mm
Width (with stand)958 mm
Stand width77.4 cm
Width (without stand)958 mm
Depth (without stand)87 mm
Height (without stand)563 mm
BluetoothYes
Ethernet LANYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-FiYes
Bluetooth version5.2
Backlight dimming technologyMicro Dimming
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Game Bar 2.0, Variable Refresh Rate (VRR)
Video formats supportedMKV
Video formats supportedMPEG1
Video formats supportedH.264
Video formats supportedHEVC
Video formats supportedAVI
Video formats supportedHEVC/H.265
Video formats supportedMPEG2
Video formats supportedAV1
Video formats supportedMPEG4
Video formats supportedVP9
Video formats supportedAVC
Audio formats supportedMP3
Audio formats supportedWAV
Audio formats supportedAAC
Audio formats supportedFLAC
Subtitle formats supportedSUB
Subtitle formats supportedASS
Subtitle formats supportedSMI
Subtitle formats supportedSRT
Subtitle formats supportedTXT
Subtitle formats supportedSSA
High Dynamic Range (HDR) technologyHybrid Log-Gamma (HLG)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
Teletext standardsHyper-text
Image formats supportedPNG
Image formats supportedBMP
Image formats supportedJPEG
Image formats supportedGIF
Image formats supportedHEIF
Picture processing technologyPhilips Pixel Precise Ultra HD
Teletext1000 pages
Teletext functionYes
Ambient light sensorYes
Subtitles functionYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Quick start guideYes
Package height650 mm
Package depth133 mm
ManualYes
Package typeBox
Package width1045 mm
Cables includedAC
Desktop standYes
Remote control includedYes
Display resolution3840 x 2160 pixels
HD type4K Ultra HD
Display diagonal109.2 cm (43")
Native aspect ratio16:9
Screen shapeFlat
Supported graphics resolutions3840 x 2160
Supported graphics resolutions1280 x 720 (HD 720)
Supported graphics resolutions1920 x 1080 (HD 1080)
Supported graphics resolutions1024 x 576 (WSVGA)
Supported graphics resolutions2560 x 1440
Supported graphics resolutions640 x 480 (VGA)
Supported video modes480p
Supported video modes1080p
Supported video modes576p
Supported video modes720p
Supported video modes1440p
Display refresh rates supported30 Hz
Display refresh rates supported25 Hz
Display refresh rates supported50 Hz
Display refresh rates supported60 Hz
Display refresh rates supported24 Hz
Native refresh rate60 Hz
Display diagonal (metric)108 cm
Display technologyLED
Audio output channels2.0 channels
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
RMS rated power20 W