Philips 7000 series 65PUS7000/12 TV 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Philips 7000 series 65PUS7000/12 TV 165.1 cm (65
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVAPHILCD0342
  • Тегло: 21.80kg
  • SKU: TVAPHILCD0342
ГПР /%/
EAN: 8718863046128
MPN: 65PUS7000/12
Technical Specifications
Compliance certificatesRoHS
Product colourBlack
Signal strength indicationYes
Stand colourBlack
Frameless designYes
Stand typeLegs stand
Ambient lightingYes
Housing materialPlastic
VESA mountingYes
Panel mounting interface400 x 300
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50/60 Hz
Energy saving modeYes
Energy consumption (SDR) per 1000 hours84 kWh
Power consumption (standby)0.5 W
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency scaleA to G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours131 kWh
Energy efficiency class (SDR)E
Works with the Google AssistantYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Works with Amazon AlexaYes
Voice controlYes
Auto power offYes
Sleep timerYes
Picture mute (for radio)Yes
ECO modeYes
Width (with stand)1446 mm
Weight (with stand)14.3 kg
Stand width56.3 cm
Width (without stand)1446 mm
Depth (without stand)91 mm
Height (without stand)838 mm
Weight (without stand)13.9 kg
Depth (with stand)294 mm
Height (with stand)857 mm
BluetoothYes
Bluetooth version5.2
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-FiYes
Ethernet LANYes
Backlight dimming technologyMicro Dimming
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
High Dynamic Range (HDR) technologyHybrid Log-Gamma (HLG)
Subtitle formats supportedTXT
Subtitle formats supportedSUB
Subtitle formats supportedSMI
Subtitle formats supportedASS
Subtitle formats supportedSSA
Subtitle formats supportedSRT
Picture processing technologyPhilips Pixel Precise Ultra HD
Teletext standardsHyper-text
Teletext functionYes
Subtitles functionYes
Ambient light sensorYes
Teletext1000 pages
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Game Bar 2.0, Variable Refresh Rate (VRR)
Video formats supportedAVI
Video formats supportedMPEG4
Video formats supportedVP9
Video formats supportedMKV
Video formats supportedMPEG1
Video formats supportedAVC
Video formats supportedHEVC/H.265
Video formats supportedH.264
Video formats supportedHEVC
Video formats supportedMPEG2
Video formats supportedAV1
Image formats supportedJPEG
Image formats supportedHEIF
Image formats supportedPNG
Image formats supportedBMP
Image formats supportedGIF
Audio formats supportedMP3
Audio formats supportedWAV
Audio formats supportedAAC
Audio formats supportedFLAC
ManualYes
Package typeBox
Package weight21.1 kg
Quick start guideYes
Package height975 mm
Package width1600 mm
Package depth160 mm
Remote control includedYes
Desktop standYes
Cables includedAC
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display diagonal165.1 cm (65")
Native aspect ratio16:9
Display diagonal (metric)164 cm
Native refresh rate60 Hz
Display technologyLED
Display refresh rates supported30 Hz
Display refresh rates supported25 Hz
Display refresh rates supported50 Hz
Display refresh rates supported60 Hz
Display refresh rates supported24 Hz
Supported video modes720p
Supported video modes1440p
Supported video modes576p
Supported video modes480p
Supported video modes1080p
Screen shapeFlat
Supported graphics resolutions640 x 480 (VGA)
Supported graphics resolutions1280 x 720 (HD 720)
Supported graphics resolutions2560 x 1440
Supported graphics resolutions3840 x 2160
Supported graphics resolutions1920 x 1080 (HD 1080)
Supported graphics resolutions1024 x 576 (WSVGA)
HD type4K Ultra HD
Audio output channels2.0 channels
RMS rated power20 W