Philips 1000 series 27E2N1100L/00 computer monitor 68.6 cm (27") 1920 x 1080 pixels Full HD LCD Black
Philips 1000 series 27E2N1100L/00 computer monitor 68.6 cm (27
  • Наличност: доставка 7 до 10 дни
  • Модел: MONPHIMON0140
  • Тегло: 5.17kg
  • SKU: MONPHIMON0140
ГПР /%/
EAN: 8721038000375
MPN: 27E2N1100L/00
Technical Specifications
Market positioningHome
Product colourBlack
Power consumption (standby)0.5 W
Energy consumption (SDR) per 1000 hours16 kWh
Power consumption (typical)17.6 W
Power supply typeExternal
Energy efficiency class (HDR)Not available
Energy efficiency class (SDR)D
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Power consumption (off)0.3 W
Operating relative humidity (H-H)20 - 80%
Non-operating altitude3658 - 12192 m
Storage temperature (T-T)-20 - 60 °C
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating altitude0 - 3658 m
Depth (without stand)32 mm
Width (without stand)614 mm
Weight (with stand)3.05 kg
Weight (without stand)2.69 kg
Height (without stand)363 mm
Height (with stand)457 mm
Width (with stand)614 mm
Depth (with stand)200 mm
AMD FreeSyncNo
Low Blue Light technologyYes
Component video syncSeparate sync
Component video syncSync-on-green (SOG)
Flicker-free technologyYes
NVIDIA G-SYNCNo
Package depth126 mm
Package height420 mm
Package width690 mm
Package weight5.2 kg
Cables includedPower
Cables includedHDMI
Display sRGBYes
Pixel pitch0.3114 x 0.3114 mm
Pixel density81.59 ppi
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Infinity DCR
Maximum refresh rate100 Hz
Viewing angle, horizontal178°
Display number of colours16.7 million colours
Display diagonal (metric)68.6 cm
Digital vertical frequency48 - 100 Hz
Response time (MPRT)1 ms
Anti-glare screenYes
Vertical scan range48 - 100 Hz
Panel typeVA
TouchscreenNo
Display technologyLCD
Viewable size, vertical33.6 cm
DDC/CIYes
Viewable size, horizontal59.8 cm
Viewing angle, vertical178°
Haze rate25%
Surface hardness3H
Digital horizontal frequency30 - 115 kHz
Horizontal scan range30 - 115 kHz
Contrast ratio (typical)4000:1
Backlight typeW-LED
Response time measurement typeGTG (Gray to Gray)
Display resolution1920 x 1080 pixels
Response time4 ms
LED backlightYes
Screen shapeFlat
Display brightness (typical)250 cd/m²
Display diagonal68.6 cm (27")
Native aspect ratio16:9
HD typeFull HD
Built-in speaker(s)No
Built-in cameraNo
Cable lock slot typeKensington
Panel mounting interface100 x 100 mm
On Screen Display (OSD) languagesTurkish
On Screen Display (OSD) languagesRussian
On Screen Display (OSD) languagesCzech
On Screen Display (OSD) languagesGerman
On Screen Display (OSD) languagesItalian
On Screen Display (OSD) languagesDutch
On Screen Display (OSD) languagesSpanish
On Screen Display (OSD) languagesEnglish
On Screen Display (OSD) languagesUkrainian
On Screen Display (OSD) languagesFinnish
On Screen Display (OSD) languagesSwedish
On Screen Display (OSD) languagesHungarian
On Screen Display (OSD) languagesJapanese
On Screen Display (OSD) languagesSimplified Chinese
On Screen Display (OSD) languagesPortuguese
On Screen Display (OSD) languagesGreek
On Screen Display (OSD) languagesTraditional Chinese
On Screen Display (OSD) languagesFrench
On Screen Display (OSD) languagesKorean
On Screen Display (OSD) languagesPolish
Plug and PlayYes
Number of OSD languages21
On Screen Display (OSD)Yes
Height adjustmentNo
VESA mountingYes
Tilt adjustmentYes
LED indicatorsOperation
LED indicatorsStand-by
Tilt angle range-5 - 20°
Cable lock slotYes
HDCP version1.4
Built-in USB hubNo
HDMI version1.4
HDMI ports quantity1
VGA (D-Sub) ports quantity1
HDMIYes
HDCPYes
Compliance certificatesRoHS
LowBlue modeYes
Adaptive synchronisationYes
EasyRead modeYes
Heavy metals freeHg (mercury)
Mean time between failures (MTBF)50000 h
Recyclable packaging material100%