Philips 1000 series 27E1N1800AE/00 computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black
Philips 1000 series 27E1N1800AE/00 computer monitor 68.6 cm (27
  • Наличност: доставка 7 до 10 дни
  • Модел: MONPHIMON0144
  • Тегло: 8.44kg
  • SKU: MONPHIMON0144
ГПР /%/
EAN: 8712581805777
MPN: 27E1N1800AE/00
Technical Specifications
Product colourBlack
Power supply typeInternal
Power consumption (typical)27.24 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (off)0.3 W
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50/60 Hz
Energy efficiency scaleA to G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours37 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (SDR) per 1000 hours26 kWh
Storage temperature (T-T)-20 - 60 °C
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Weight (with stand)5.69 kg
Depth (with stand)220 mm
Width (with stand)613 mm
Height (with stand)492 mm
Height (without stand)365 mm
Width (without stand)613 mm
Depth (without stand)54 mm
Weight (without stand)3.92 kg
AMD FreeSyncNo
Low Blue Light technologyYes
Component video syncSeparate sync
VESA Adaptive Sync supportYes
Package height447 mm
Package width780 mm
Package depth160 mm
Package weight8.4 kg
Cables includedAC
Cables includedHDMI
ManualYes
Stand includedYes
Viewable size, vertical33.6 cm
Display technologyLED
TouchscreenNo
Horizontal scan range30 - 140 kHz
Contrast ratio (typical)1000:1
Panel typeIPS
Vertical scan range40 - 60 Hz
Viewable size, horizontal59.8 cm
DDC/CIYes
Backlight typeW-LED
Screen shapeFlat
Viewing angle, vertical178°
LED backlightYes
Display number of colours1.07 billion colours
Display diagonal68.6 cm (27")
Response time4 ms
Display resolution3840 x 2160 pixels
Viewing angle, horizontal178°
Display brightness (typical)350 cd/m²
HD type4K Ultra HD
Pixel pitch0.1554 x 0.1554 mm
Native aspect ratio16:9
Response time measurement typeGTG (Gray to Gray)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
Pixel density163.18 ppi
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Infinity DCR
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Maximum refresh rate60 Hz
Built-in speaker(s)Yes
Number of speakers2
RMS rated power4 W
Built-in cameraNo
Height adjustmentYes
On Screen Display (OSD) languagesTraditional Chinese
On Screen Display (OSD) languagesFrench
On Screen Display (OSD) languagesKorean
On Screen Display (OSD) languagesGreek
On Screen Display (OSD) languagesPortuguese
On Screen Display (OSD) languagesSimplified Chinese
On Screen Display (OSD) languagesJapanese
On Screen Display (OSD) languagesEnglish
On Screen Display (OSD) languagesSwedish
On Screen Display (OSD) languagesHungarian
On Screen Display (OSD) languagesRussian
On Screen Display (OSD) languagesCzech
On Screen Display (OSD) languagesGerman
On Screen Display (OSD) languagesItalian
On Screen Display (OSD) languagesDutch
On Screen Display (OSD) languagesSpanish
On Screen Display (OSD) languagesUkrainian
On Screen Display (OSD) languagesFinnish
On Screen Display (OSD) languagesTurkish
On Screen Display (OSD) languagesPolish
Tilt adjustmentYes
VESA mountingYes
Panel mounting interface100 x 100 mm