LG UHD AI 50UA75006LA 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
LG UHD AI 50UA75006LA 127 cm (50
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVALG-LCD0707
  • Тегло: 12.50kg
  • SKU: TVALG-LCD0707
ГПР /%/
EAN: 8806096348093
MPN: 50UA75006LA.AEU
Technical Specifications
Frameless designYes
Stand typeLegs stand
Introduction year2025
Panel mounting interface200 x 200
VESA mountingYes
Product colourBlack
Energy efficiency scaleA to G
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours99 kWh
Energy saving modeYes
Power consumption (standby)0.5 W
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (SDR) per 1000 hours65 kWh
AC input voltage100-240 V
AC input frequency50/60 Hz
Works with Amazon AlexaYes
Hotel modeNo
Voice guideYes
Basic hotel modeYes
Programming period8 day(s)
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
On Screen Display (OSD)Yes
Number of OSD languages38
Picture-in-PictureNo
Weight (without stand)9.4 kg
Stand width94.1 cm
Stand depth23 cm
Depth (without stand)67.9 mm
Height (without stand)654 mm
Width (without stand)1122 mm
Weight (with stand)9.5 kg
Depth (with stand)230 mm
Width (with stand)1122 mm
Height (with stand)718 mm
Bluetooth profilesA2DP
Bluetooth version5.0
Web browserYes
BluetoothYes
Wi-FiYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LANYes
Subtitles functionYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
High Dynamic Range (HDR) technologyDynamic Tone Mapping
High Dynamic Range (HDR) technologyHybrid Log-Gamma (HLG)
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Smartphone/tablet remote supportYes
Multi ViewYes
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Game modeYes
Video formats supportedAV1
Video formats supportedHEVC/H.265
Video formats supportedVP9
Teletext functionYes
Processor cores4
Package height760 mm
Package weight11.8 kg
Package depth142 mm
Package width1215 mm
Remote control includedYes
Desktop standYes
Cables includedAC
Display diagonal (metric)126 cm
LED backlighting typeDirect-LED
Native refresh rate60 Hz
Display technologyLED
Native aspect ratio16:9
Screen shapeFlat
HD type4K Ultra HD
Display diagonal127 cm (50")
Display resolution3840 x 2160 pixels
LED backlightYes
Sound modesAI Sound Pro
Sound modesClear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
RMS rated power20 W