LG NanoCell AI 50NANO81A3A TV 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
LG NanoCell AI 50NANO81A3A TV 127 cm (50
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVALG-LCD0705
  • Тегло: 16.00kg
  • SKU: TVALG-LCD0705
ГПР /%/
EAN: 8806096352861
MPN: 50NANO81A3A.AEU
Technical Specifications
VESA mountingYes
Panel mounting interface300 x 300
Product colourBlack
Introduction year2025
Frameless designYes
Power consumption (standby)0.5 W
AC input frequency50/60 Hz
Energy saving modeYes
AC input voltage100-240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours99 kWh
Energy efficiency scaleA to G
Energy efficiency class (SDR)F
Energy consumption (SDR) per 1000 hours65 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
On Screen Display (OSD)Yes
Number of OSD languages38
Voice guideYes
Works with the Google AssistantYes
Works with Samsung BixbyNo
Works with Amazon AlexaYes
Programming period8 day(s)
Works with Apple SiriYes
Picture-in-PictureNo
Basic hotel modeYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Hotel modeNo
Depth (with stand)249 mm
Weight (with stand)13.2 kg
Width (with stand)1121 mm
Height (with stand)703 mm
Width (without stand)1121 mm
Weight (without stand)12.1 kg
Height (without stand)651 mm
Depth (without stand)57.1 mm
Stand width73.9 cm
Stand depth24.9 cm
BluetoothYes
Ethernet LANYes
Web browserYes
Wi-FiYes
Bluetooth profilesA2DP
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth version5.1
Video formats supportedAV1
Video formats supportedVP9
Video formats supportedHEVC/H.265
Processor cores4
Multi ViewYes
DVD playerNo
High Dynamic Range (HDR) technologyDynamic Tone Mapping
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
High Dynamic Range (HDR) technologyHybrid Log-Gamma (HLG)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Game Optimizer, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Game modeYes
Subtitles functionYes
USB recordingNo
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Smartphone/tablet remote supportYes
Teletext functionYes
4K Ultra HD upscalingYes
Package width1215 mm
Package weight16 kg
Package height810 mm
Package depth162 mm
Cables includedAC
Remote control includedYes
Soundbar includedNo
Desktop standYes
Screen shapeFlat
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display diagonal127 cm (50")
Native aspect ratio16:9
Display diagonal (metric)126 cm
Display technologyNanoCell
HD type4K Ultra HD
LED backlighting typeDirect-LED
Native refresh rate60 Hz
Number of speakers2
Audio output channels2.0 channels
RMS rated power20 W