





ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
- Наличност: доставка 7 до 10 дни
- Модел: 90MB1CK0-M1EAY0
- Гаранция: 36 месеца
- Тегло: 1.58kg
211.13€ (412.93лв.)
без ДДС: 175.94€ (344.11лв.)
![]() |
12 x 19.94 евро |

Купи на изплащане със стоков кредит от Банка ДСК
• Улеснена процедура за електронно подписване
• Атрактивни условия по кредита
• Параметри изцяло по Ваш избор
• Одобрение до няколко минути изцяло онлайн
Размер на кредита /евро/
Месечна вноска /евро/
Обща дължима сума /евро/
ГПР /%/
Изчисленията са направени при допускането за първа падежна дата след 30 дни и са с насочваща цел. Избери най-подходящата месечна вноска.
Добави в количката
Откажи
Ver. 1.1.1
Етикети:
ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, 90MB1CK0-M1EAY0
, ASUS
, Дънни платки
, PC компоненти
, купете ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, цена ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, оферти ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, ревю ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, промоция ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, онлайн магазин ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, поръчай ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX мнения
, ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX сравнение
, евтин Дънни платки
, топ Дънни платки
, най-добър Дънни платки
, нов Дънни платки
, asus {ucfirst}дънни платки
, оригинален ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, гаранция ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, бърза доставка ASUS PRIME Z790-P Intel Z790 LGA 1700 ATX
, ASUS цена
, ASUS промоция
, ASUS отстъпка
, ASUS Дънни платки
, дънни платки в българия
, дънни платки techmag
, онлайн поръчка Дънни платки
, магазин за Дънни платки
, топ оферти Дънни платки
, ASUS 90MB1CK0-M1EAY0 характеристики
, ASUS 90MB1CK0-M1EAY0 спецификации
, ASUS 90MB1CK0-M1EAY0 review
, ASUS 90MB1CK0-M1EAY0 сравнение
, ASUS 90MB1CK0-M1EAY0 отзиви
, ASUS 90MB1CK0-M1EAY0 намаление
| Compatible processor series: | Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Celeron®, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® Gold |
| Processor manufacturer: | Intel |
| Supported processor sockets: | LGA 1700 |
| Processor socket: | LGA 1700 |
| Parallel processing technology support: | Not supported |
| Motherboard chipset: | Intel Z790 |
| Motherboard chipset family: | Intel |
| Audio output channels: | 7.1 channels |
| Windows operating systems supported: | Windows 11, Windows 10 x64 |
| Power source type: | ATX |
| Motherboard form factor: | ATX |
| Supported memory clock speeds: | 6000, 4800 MHz, 5200 MHz, 6200, 7000, 5800, 5400, 6800, 6600, 6400, 5600, 7200, 5000 |
| Unbuffered memory: | Yes |
| Memory channels: | Dual-channel |
| Maximum internal memory: | 128 GB |
| ECC сompatibility: | Non-ECC |
| Number of memory slots: | 4 |
| Supported memory types: | DDR5-SDRAM |
| Memory slots type: | DIMM |
| Supported memory clock speed (max): | 7200 MHz |
| Width: | 305 mm |
| Depth: | 234 mm |
| Ethernet LAN: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Ethernet interface type: | 2.5 Gigabit Ethernet |
| S/PDIF out connector: | Yes |
| CPU fan connector: | Yes |
| TPM connector: | Yes |
| ATX Power connector (24-pin): | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) connectors: | 2 |
| USB 2.0 connectors: | 2 |
| Thunderbolt headers: | 1 |
| EPS power connector (8-pin): | Yes |
| Number of COM connectors: | 1 |
| Front panel audio connector: | Yes |
| Number of SATA III connectors: | 4 |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin): | 1 |
| Number of chassis fan connectors: | 3 |
| RGB LED pin header: | Yes |
| 12V power connector: | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) connectors: | 1 |
| Clear CMOS button: | Yes |
| BIOS type: | UEFI AMI |
| Package depth: | 273 mm |
| Package width: | 338 mm |
| Package weight: | 1.58 kg |
| Package height: | 68 mm |
| Cables included: | SATA |
| Drivers included: | Yes |
| Supported storage drive types: | HDD & SSD |
| RAID levels: | 5, 0, 10, 1 |
| RAID support: | Yes |
| Supported storage drive interfaces: | M.2, SATA III |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity: | 2 |
| PS/2 ports quantity: | 1 |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| USB 2.0 ports quantity: | 4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 1 |
| DisplayPorts quantity: | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity: | 1 |
| Line-in: | Yes |
| Microphone in: | Yes |
| Headphone outputs: | 1 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity: | 1 |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots: | 1 |
| Number of M.2 (M) slots: | 3 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots: | 3 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots: | 1 |
| Number of M.2 (E) slots: | 1 |






