Samsung UE50U8092FU 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
Samsung UE50U8092FU 127 cm (50
  • Наличност: доставка 7 до 10 дни
  • Модел: TVASA1LCD0779
  • Тегло: 12.00kg
  • SKU: TVASA1LCD0779
ГПР /%/
EAN: 8806097068563
MPN: UE50U8092FUXXH
Technical Specifications
Stand typeLegs stand
Bezel type3 Bezel-less
Introduction year2025
Panel mounting interface200 x 200
Product colourBlack
VESA mountingYes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours112 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours69 kWh
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (standby)0.5 W
Energy saving modeYes
Power consumption (typical)69 W
AC input voltage220-240 V
Works with the Google AssistantYes
Voice guideYes
On Screen Display (OSD)Yes
Number of OSD languages28
Stand depth19.9 cm
Stand width74.7 cm
Weight (with stand)8.6 kg
Width (with stand)1110.8 mm
Depth (with stand)199 mm
Weight (without stand)8.3 kg
Width (without stand)1110.8 mm
Depth (without stand)76.4 mm
Height (without stand)643.8 mm
Height (with stand)695.1 mm
Web browserYes
Bluetooth version5.3
SmartThings app supportYes
TV key supportYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
4K Ultra HD upscalingYes
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), Gaming Hub, HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Picture processing technologyCrystal Processor 4K
Picture processing technologySamsung Contrast Enhancer
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Game modeYes
Package height743 mm
Package weight12 kg
Package width1228 mm
Package depth127 mm
Remote control includedYes
Remote control typeTM2240A
Cables includedAC
Desktop standYes
HD type4K Ultra HD
Display technologyLED
Display diagonal127 cm (50")
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Native aspect ratio16:9
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Display diagonal (metric)125 cm
Native refresh rate60 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Screen shapeFlat
Adaptive soundYes
Audio pre-selection descriptorYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
RMS rated power20 W