Samsung QN90F QE65QN90FAT 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black, Titanium
Samsung QN90F QE65QN90FAT 165.1 cm (65
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVASA1LCD0745
  • Тегло: 32.50kg
  • SKU: TVASA1LCD0745
ГПР /%/
EAN: 8806095995489
MPN: QE65QN90FATXXH
Technical Specifications
Panel mounting interface400 x 300
Product colourBlack
VESA mountingYes
Bezel type4 Bezel-less
AC input frequency50/60 Hz
Energy saving modeYes
Power consumption (max)270 W
AC input voltage220-240 V
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)89 W
Energy consumption (SDR) per 1000 hours89 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours231 kWh
Energy efficiency class (SDR)F
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency scaleA to G
On Screen Display (OSD)Yes
Number of OSD languages28
Works with Amazon AlexaYes
Height (with stand)891.3 mm
Depth (with stand)270.6 mm
Width (with stand)1446.3 mm
Height (without stand)828.7 mm
Stand width39 cm
Weight (without stand)24.2 kg
Weight (with stand)27.5 kg
Width (without stand)1446.3 mm
Depth (without stand)26.9 mm
Stand depth27.1 cm
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-FiYes
Bluetooth version5.3
Web browserYes
Picture processing technologySamsung Real Depth Enhancer Pro
AMD FreeSyncYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Tap viewYes
Eco sensorYes
TV key supportYes
AMD FreeSync typeFreeSync Premium Pro
Backlight dimming technologyUltimate UHD Dimming
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive)
High Dynamic Range (HDR) technologyNeo Quantum HDR+
Multi ViewYes
AI UpscaleYes
Package height935 mm
Package depth185 mm
Package weight33.6 kg
Package typeBox
Package width1622 mm
Remote control typeTM2360E (UK, Italia add TM1240A)
Remote control includedYes
Screen shapeFlat
Native aspect ratio16:9
Display resolution2160 x 3840 pixels
HD type4K Ultra HD
Display diagonal165.1 cm (65")
Display refresh rates supported165 Hz
Display diagonal (metric)163 cm
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Native refresh rate120 Hz
Display technologyNeo QLED
Audio output channels4.2.2 channels
Sound modesAdaptive Sound Pro
RMS rated power60 W