Samsung Q8F QE65Q8FAAU 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Grey, Titanium
Samsung Q8F QE65Q8FAAU 165.1 cm (65
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVASA1LCD0735
  • Тегло: 26.50kg
  • SKU: TVASA1LCD0735
ГПР /%/
EAN: 8806097120483
MPN: QE65Q8FAAUXXH
Technical Specifications
VESA mountingYes
Panel mounting interface400 x 300
Introduction year2025
Bezel type3 Bezel-less
Product colourGrey
Energy saving modeYes
Power consumption (standby)0.5 W
Energy efficiency scaleA to G
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours211 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours85 kWh
Energy efficiency class (SDR)E
Power consumption (typical)85 W
AC input voltage220-240 V
Power consumption (max)240 W
AC input frequency50/60 Hz
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Auto power offYes
Number of OSD languages28
On Screen Display (OSD)Yes
Works with Samsung BixbyYes
Works with Amazon AlexaYes
Universal Browse & PlayYes
Weight (without stand)20.7 kg
Width (without stand)1450.9 mm
Stand depth27 cm
Stand width105 cm
Weight (with stand)21.2 kg
Height (without stand)831.8 mm
Depth (without stand)25.7 mm
Height (with stand)890 mm
Width (with stand)1450.9 mm
Depth (with stand)270.4 mm
Ethernet LANYes
Bluetooth version5.3
Web browserYes
Wi-FiYes
BluetoothYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Picture processing technologySamsung Contrast Enhancer
Multi ViewYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
AI UpscaleYes
Noise reductionNo
High Dynamic Range (HDR) technologyNeo Quantum HDR+
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive)
Tap viewYes
Eco sensorYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
Package depth148 mm
Package width1597 mm
Package height933 mm
Package typeBox
Package weight26.6 kg
Remote control typeTM2560E (UK, Italia add TM1240A)
Remote control includedYes
Cables includedAC
Native refresh rate60 Hz
Display diagonal (metric)163 cm
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Display technologyQLED
LED backlighting typeDual LED
HD type4K Ultra HD
Display resolution3840 x 2160 pixels
LED backlightYes
Display diagonal165.1 cm (65")
Screen shapeFlat
Native aspect ratio16:9
RMS rated power20 W