Samsung Q8F QE50Q8FAAU 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Grey, Titanium
Samsung Q8F QE50Q8FAAU 127 cm (50
  • Наличност: доставка 7 до 10 дни
  • Модел: TVASA1LCD0783
  • Тегло: 14.00kg
  • SKU: TVASA1LCD0783
ГПР /%/
EAN: 8806097120650
MPN: QE50Q8FAAUXXH
Technical Specifications
Bezel type3 Bezel-less
Introduction year2025
VESA mountingYes
Panel mounting interface200 x 200
Product colourGrey
Energy consumption (HDR) per 1000 hours126 kWh
Energy efficiency class (SDR)E
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours54 kWh
Energy efficiency scaleA to G
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (max)155 W
Energy saving modeYes
Power consumption (typical)54 W
Power consumption (standby)0.5 W
Auto power offYes
Number of OSD languages28
Universal Browse & PlayYes
Works with Amazon AlexaYes
Works with Samsung BixbyYes
On Screen Display (OSD)Yes
Weight (with stand)11.2 kg
Height (without stand)644.1 mm
Width (without stand)1118.3 mm
Stand depth23.9 cm
Weight (without stand)10.8 kg
Stand width76 cm
Depth (without stand)25.7 mm
Depth (with stand)238.6 mm
Width (with stand)1118.3 mm
Height (with stand)701.5 mm
Bluetooth version5.3
Ethernet LANYes
BluetoothYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Multi ViewYes
Picture processing technologySamsung Contrast Enhancer
Tap viewYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ Adaptive (HDR10 Plus Adaptive)
High Dynamic Range (HDR) technologyQuantum HDR+
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Eco sensorYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
Package weight13.8 kg
Package depth125 mm
Package width1241 mm
Package typeBox
Package height744 mm
Remote control includedYes
Remote control typeTM2560E (UK, Italia add TM1240A)
Display diagonal (metric)125 cm
Native refresh rate50 Hz
LED backlighting typeDual LED
Native aspect ratio16:9
LED backlightYes
HD type4K Ultra HD
Display resolution3840 x 2160 pixels
Display diagonal127 cm (50")
Screen shapeFlat
Active voice amplifier (AVA)Yes
RMS rated power20 W