Samsung Q7F QE65Q7FAAU 165.1 cm (65") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung Q7F QE65Q7FAAU 165.1 cm (65
  • Наличност: доставка 7 до 10 дни
  • Модел: TVASA1LCD0724
  • Тегло: 23.00kg
  • SKU: TVASA1LCD0724
ГПР /%/
EAN: 8806097119609
MPN: QE65Q7FAAUXXH
Technical Specifications
Colour nameBlack
Stand typeLegs stand
Bezel type3 Bezel-less
VESA mountingYes
Slim fit wall mount supportYes
Panel mounting interface400 x 300
Stand colourBlack
Product colourBlack
Energy efficiency scaleA to G
Power consumption (standby)0.5 W
Energy saving modeYes
Energy consumption (HDR) per 1000 hours171 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours106 kWh
AC input voltage220 - 240 V
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (typical)106 W
Power consumption (max)180 W
Voice guideYes
Works with Amazon AlexaYes
Works with the Google AssistantYes
Works with Samsung BixbyYes
Auto power offYes
Number of OSD languages27
On Screen Display (OSD) languagesMulti
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
On Screen Display (OSD)Yes
Universal Browse & PlayYes
Stand depth26.7 cm
Stand width102.5 cm
Depth (without stand)60.6 mm
Width (without stand)1452.9 mm
Weight (without stand)16.7 kg
Weight (with stand)17.1 kg
Height (without stand)834 mm
Depth (with stand)267.4 mm
Width (with stand)1452.9 mm
Height (with stand)879.5 mm
Bluetooth version5.3
Wi-FiYes
Web browserYes
Ethernet LANYes
BluetoothYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
High Dynamic Range (HDR) technologyQuantum HDR
Multi ViewYes
4K Ultra HD upscalingYes
AI UpscaleYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
ConnectShare (HDD)Yes
Plug and PlayYes
Game modeYes
ConnectShare (USB)Yes
TV key supportYes
SmartThings app supportYes
Eco sensorYes
Package depth148 mm
Package typeBox
Package height932 mm
Package width1590 mm
Package weight23.3 kg
Remote control typeTM2360E
Remote control includedYes
Cables includedAC
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Display diagonal (metric)163 cm
Display technologyQLED
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Native refresh rate50 Hz
Display resolution3840 x 2160 pixels
Screen shapeFlat
HD type4K Ultra HD
Native aspect ratio16:9
Display diagonal165.1 cm (65")
Adaptive soundYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
RMS rated power20 W