Samsung Q7F QE50Q7F4AU 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung Q7F QE50Q7F4AU 127 cm (50
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVASA1LCD0799
  • Тегло: 13.50kg
  • SKU: TVASA1LCD0799
ГПР /%/
EAN: 8806097118534
MPN: QE50Q7F4AUXXH
Technical Specifications
Stand colourBlack
Introduction year2025
Bezel type3 Bezel-less
Stand typeLegs stand
Slim fit wall mount supportYes
Panel mounting interface200 x 200
VESA mountingYes
Product colourBlack
Energy consumption (HDR) per 1000 hours112 kWh
Energy efficiency scaleA to G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours69 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency class (SDR)G
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)69 W
AC input voltage220 - 240 V
Auto power offYes
Universal Browse & PlayYes
Works with the Google AssistantYes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
On Screen Display (OSD) languagesMulti
Works with Samsung BixbyYes
Number of OSD languages27
Voice guideYes
Works with Amazon AlexaYes
On Screen Display (OSD)Yes
Weight (with stand)9.9 kg
Width (without stand)1120.3 mm
Weight (without stand)9.6 kg
Stand depth23.7 cm
Stand width75.1 cm
Depth (without stand)60 mm
Height (without stand)647 mm
Depth (with stand)237 mm
Width (with stand)1120.3 mm
Height (with stand)694 mm
Bluetooth version5.3
BluetoothYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LANYes
High Dynamic Range (HDR) technologyQuantum HDR
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
Multi ViewYes
TV key supportYes
4K Ultra HD upscalingYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Plug and PlayYes
AI UpscaleYes
SmartThings app supportYes
Game modeYes
ConnectShare (HDD)Yes
ConnectShare (USB)Yes
Eco sensorYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
Package height765 mm
Package weight13.5 kg
Package typeBox
Package depth127 mm
Package width1255 mm
Remote control typeTM2360E
Cables includedAC
Remote control includedYes
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Native refresh rate60 Hz
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Native aspect ratio16:9
Display diagonal127 cm (50")
Display resolution3840 x 2160 pixels
HD type4K Ultra HD
Number of speakers2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
RMS rated power20 W