MSI Modern 15 B12MO-640PL Laptop 39.6 cm (15.6") Full HD Intel® Core™ i5 i5-1235U 16 GB DDR4-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home Black – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: B12MO-640PL
  • Гаранция: 24 месеца
  • Тегло: 2.86kg
ГПР /%/
Processor model:i5-1235U
Processor cores:10
Processor manufacturer:Intel
Processor boost frequency:4.4 GHz
Processor cache type:Smart Cache
Processor cache:12 MB
Processor family:Intel® Core™ i5
Configurable TDP-down:12 W
Performance cores:2
Performance-core Max Turbo Frequency:4.4 GHz
Maximum turbo power:55 W
Efficient-core Max Turbo Frequency:3.3 GHz
Processor generation:12th gen Intel® Core™ i5
Efficient cores:8
Processor base power:15 W
On-board graphics card model:Intel Iris Xe Graphics
Discrete graphics card:No
On-board graphics card:Yes
Discrete graphics card model:Not available
On-board graphics card family:Intel Iris Xe Graphics
Graphics card Open GL support:Yes
Maximum internal memory:16 GB
Internal memory:16 GB
Memory clock speed:3200 MHz
Internal memory type:DDR4-SDRAM
Memory form factor:On-board
Product type:Laptop
Product colour:Black
Colour name:Classic Black
Original brand name:MSI
AC adapter power:65 W
Height:19.9 mm
Width:359 mm
Weight:1.7 kg
Depth:241 mm
Top Wi-Fi standard:Wi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-Fi standards:Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth:Yes
Bluetooth version:5.2
Mobile network connection:No
WLAN controller model:Intel Wi-Fi 6 AX201
WLAN controller manufacturer:Intel
Execute Disable Bit:Yes
Intel Flex Memory Access:Yes
Embedded options available:No
Native aspect ratio:16:9
Display resolution:1920 x 1080 pixels
Display diagonal:39.6 cm (15.6")
HD type:Full HD
Display diagonal (metric):39.6 cm
Colour gamut:45%
Maximum refresh rate:60 Hz
Anti-glare screen:Yes
Touchscreen:No
RGB colour space:NTSC
Operating system installed:Windows 11 Home
Number of built-in speakers:2
Speaker power:2 W
Compatible memory cards:MicroSD (TransFlash)
Optical drive type:No
Total storage capacity:512 GB
Card reader integrated:Yes
Storage media:SSD
Total SSDs capacity:512 GB
SSD capacity:512 GB
SSD interface:PCI Express
NVMe:Yes
Number of SSDs installed:1
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity:1
HDMI ports quantity:1
Combo headphone/mic port:Yes
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity:1
USB 2.0 ports quantity:2
Front camera:Yes
Video capturing speed:30 fps
Front camera HD type:HD
Battery technology:Lithium Polymer (LiPo)
Battery capacity:39.3 Wh
Number of battery cells:3
Pointing device:Touchpad
Numeric keypad:Yes
Full-size keyboard:Yes
Keyboard backlit:Yes
Keyboard backlit colour:White
Hazard pictogram(s):GHS09: Environmental hazard, GHS07: Harmful, GHS08: Health hazard
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: BE QUIET!
Brand: DELL
Maximum turbo power:55 W Processor family:Intel® Core™ i5 Configurable TDP-down:12 W Processor base power:15 W Efficient-core boost frequency:3.4 GHz ..
Brand: MSI
Configurable TDP-down frequency:3.5 GHz Configurable TDP-down:95 W Processor model:i7-1270P Processor cores:12 Processor generation:12th gen Intel® Co..