LG OLED evo AI OLED77G51LW TV 195.6 cm (77") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
LG OLED evo AI OLED77G51LW TV 195.6 cm (77
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVALG-LCD0699
  • Тегло: 36.00kg
  • SKU: TVALG-LCD0699
ГПР /%/
EAN: 8806096408933
MPN: OLED77G51LW
Technical Specifications
Panel mounting interface300 x 300
VESA mountingYes
Introduction year2025
Product colourBlack
Power consumption (standby)0.5 W
Energy consumption (HDR) per 1000 hours299 kWh
Energy efficiency class (SDR)E
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours101 kWh
Energy efficiency scaleA to G
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50/60 Hz
Works with Apple SiriYes
Works with the Google AssistantYes
Voice controlYes
Stand depth32.1 cm
Depth (without stand)24.8 mm
Height (without stand)982 mm
Width (without stand)1879 mm
Weight (without stand)33.6 kg
Stand width50.1 cm
Height (with stand)1130 mm
Depth (with stand)228 mm
Width (with stand)1879 mm
Ethernet LANYes
Wi-FiYes
Bluetooth version5.3
Web browserYes
Wi-Fi standards802.11b
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-Fi standards802.11a
Wi-Fi standardsWi-Fi 6 (802.11ax)
Wi-Fi standardsWi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi standards802.11g
BluetoothYes
Multi ViewYes
AI UpscaleYes
Picture processing technologyLG AI Picture Pro
Audio formats supportedPCM
Audio formats supportedWMA
Audio formats supportedAC3
Audio formats supportedMP2
Audio formats supportedMP3
Audio formats supportedHE-AAC
Audio formats supportedAC4
Audio formats supportedEAC3
Audio formats supportedAAC
Audio formats supportedapt-X
NVIDIA G-SYNC typeG-SYNC
AMD FreeSync typeFreeSync Premium
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
High Dynamic Range (HDR) technologyHybrid Log-Gamma (HLG)
High Dynamic Range (HDR) technologyDolby Vision
High Dynamic Range (HDR) technologyDynamic Tone Mapping PRO
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
Smartphone/tablet remote supportYes
USB recordingYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
AMD FreeSyncYes
NVIDIA G-SYNCYes
Backlight dimming technologyPixel Dimming
Picture processorα11 4K AI
WiSA ReadyYes
Package weight45.6 kg
Remote control includedYes
Remote control typeMagic Remote MR25GA
Cables includedAC
Mounting kitYes
Mounting kit typeWall mount
Display refresh rates supported165 Hz
Motion interpolation technologyOLED Motion
Display diagonal (metric)195 cm
Display technologyOLED evo
Native refresh rate120 Hz
Response time0.1 ms
HD type4K Ultra HD
Display resolution3840 x 2160 pixels
Screen shapeFlat
Native aspect ratio16:9
Display diagonal195.6 cm (77")
RMS rated power60 W