LG 34G600A-B computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels Wide Quad HD LCD Black
LG 34G600A-B computer monitor 86.4 cm (34
  • Наличност: доставка 7 до 10 дни
  • Модел: MONLG-GAM0039
  • Тегло: 13.00kg
  • SKU: MONLG-GAM0039
ГПР /%/
EAN: 8806096483992
MPN: 34G600A-B
Technical Specifications
Market positioningGaming
Product colourBlack
Illuminated standNo
Feet colourBlack
Frameless designYes
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage100 - 240 V
Power consumption (off)0.3 W
External power adapterYes
Energy efficiency class (SDR)G
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours32 kWh
Energy efficiency scaleA to G
Energy consumption (HDR) per 1000 hours50 kWh
Weight (with stand)10 kg
Height (with stand)470.3 mm
Depth (with stand)249.1 mm
Width (with stand)809 mm
Width (without stand)809 mm
Weight (without stand)5.8 kg
Height (without stand)358.9 mm
Depth (without stand)91.5 mm
Wi-FiNo
BluetoothNo
NVIDIA G-SYNCNo
AMD FreeSyncYes
Smart modesEnergy saving
Flicker-free technologyYes
AMD FreeSync typeFreeSync Premium
Package width1053 mm
Package height529 mm
Package weight13 kg
Package depth232 mm
Panel typeVA
Viewing angle, horizontal178°
Contrast ratio (typical)4000:1
Supported graphics resolutions3440 x 1440
Display number of colours16.7 million colours
Display technologyLCD
Supported video modes1440p
Pixel pitch0.07725 x 0.23175 mm
Screen shapeCurved
Viewing angle, vertical178°
TouchscreenNo
Display diagonal (metric)86.35 cm
Maximum refresh rate160 Hz
Display brightness (min)240 cd/m²
Display resolution3440 x 1440 pixels
Display brightness (typical)300 cd/m²
HD typeWide Quad HD
Display diagonal86.4 cm (34")
Native aspect ratio21:9
Response time1 ms
Colour gamut standardsRGB
sRGB coverage (typical)99%
Screen curvature rating1800R
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
Number of speakers2
Built-in speaker(s)Yes
RMS rated power10 W
Built-in cameraNo
Plug and PlayYes
Panel mounting interface100 x 100 mm
SwivellingYes
Height adjustmentYes
Tilt adjustmentYes
Wall mountableYes
Tilt angle range-5 - 15°
Cable lock slotNo
Adjustable height (max)11 cm
Built-in USB hubNo
Headphone outYes
HDMI ports quantity2
DisplayPort version1.4
DisplayPorts quantity1
DC-in jackYes
HDMIYes
Power consumption (sleep)0.5 W