Lenovo ThinkBook 21MR008JPB laptop Intel Core Ultra 5 125U 35.6 cm (14") WUXGA 8 GB DDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro Grey – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
-39 %
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: 21MR008JPB
  • Гаранция: 36 месеца
  • Тегло: 2.15kg
ГПР /%/
Processor base power:15 W
Efficient-core base frequency:0.8 GHz
Performance-core base frequency:1.3 GHz
Performance-core Max Turbo Frequency:4.3 GHz
Maximum turbo power:57 W
Processor generation:Intel® Core™ Ultra (Series 1)
Efficient cores:8
Performance cores:2
Efficient-core Max Turbo Frequency:3.6 GHz
Processor manufacturer:Intel
Processor cache type:Smart Cache
Processor family:Intel Core Ultra 5
Processor cores:12
Processor boost frequency:4.3 GHz
Processor model:125U
Processor cache:12 MB
On-board GPU manufacturer:Intel
Discrete graphics card model:Not available
Discrete graphics card:No
On-board graphics card:Yes
On-board graphics card model:Intel Graphics
Memory layout (slots x size):1 x 8 GB
Memory slots:2x SO-DIMM
Memory clock speed:5600 MHz
Internal memory:8 GB
Internal memory type:DDR5-SDRAM
Memory form factor:SO-DIMM
Maximum internal memory:64 GB
Memory channels:Dual-channel
Colour name:Arctic Grey
Housing material:Aluminium
Product colour:Grey
Product type:Laptop
USB Power Delivery (USB PD):Yes
AC adapter input voltage:100 - 240 V
AC adapter frequency:50/60 Hz
AC adapter power:65 W
Windows Hello:Yes
Fingerprint reader:Yes
Password protection:Yes
Trusted Platform Module (TPM) version:2.0
Trusted Platform Module (TPM):Yes
Cable lock slot type:Kensington
Cable lock slot:Yes
Maximum shipping altitude:3048 m
Operating relative humidity (H-H):8 - 95%
Storage temperature (T-T):5 - 43 °C
Operating temperature (T-T):5 - 35 °C
Storage relative humidity (H-H):5 - 95%
Depth:224 mm
Weight:1.38 kg
Height:16.9 mm
Width:313.5 mm
WWAN:Not installed
Mobile network connection:No
Bluetooth version:5.3
Top Wi-Fi standard:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Ethernet LAN:Yes
Bluetooth:Yes
Antenna type:2x2
Wi-Fi standards:Wi-Fi 6E (802.11ax)
Ethernet LAN data rates:100, 1000
Motherboard chipset:Intel SoC
Anti-glare screen:Yes
Display brightness:300 cd/m²
Panel type:IPS
Colour gamut:45%
Contrast ratio (typical):1000:1
RGB colour space:NTSC
Maximum refresh rate:60 Hz
Native aspect ratio:16:10
HD type:WUXGA
Display diagonal:35.6 cm (14")
LED backlight:Yes
Touchscreen:No
Display resolution:1920 x 1200 pixels
Operating system language:Polish
Operating system installed:Windows 11 Pro
Number of built-in speakers:2
Speaker power:2 W
Number of microphones:2
Audio chip:Realtek ALC3287
Built-in microphone:Yes
Audio system:Dolby Audio
Compliance certificates:RoHS
Number of SSDs installed:1
SSD interface:PCI Express 4.0
SSD capacity:512 GB
Total SSDs capacity:512 GB
NVMe:Yes
SSD form factor:M.2
Optical drive type:No
Card reader integrated:Yes
Storage media:SSD
Total storage capacity:512 GB
Compatible memory cards:SD
USB Sleep-and-Charge:Yes
Thunderbolt 4 ports quantity:1
Intel® Thunderbolt 4:Yes
USB Sleep-and-Charge ports:1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode:Yes
HDMI version:2.1
HDMI ports quantity:1
Combo headphone/mic port:Yes
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity:1
Ethernet LAN (RJ-45) ports:1
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:2
Infrared (IR) camera:Yes
Front camera resolution:1920 x 1080 pixels
Front camera HD type:Full HD
Front camera:Yes
Battery life (max):6.5 h
Continuous video playback time:13.01 h
Fast charging:Yes
Battery capacity:45 Wh
Battery technology:Lithium Polymer (LiPo)
Spill-resistant keyboard:Yes
Keyboard backlit:Yes
Pointing device:Touchpad
Numeric keypad:No
Hazard pictogram(s):GHS08: Health hazard, GHS07: Harmful, GHS09: Environmental hazard
Warnings:Do not expose to intense heat or open flame for prolonged periods.
Sustainability compliance:Yes
Напишете мнение
Забележка: HTML не се потдържа!
Лош Добър
Сходни продукти
Brand: BE QUIET!
Brand: Lenovo
Efficient-core base frequency:0.8 GHz Efficient cores:8 Processor base power:15 W Performance-core base frequency:1.3 GHz Performance-core Max Turbo F..
Brand: Lenovo
Processor cache type:Smart Cache Performance-core base frequency:1.3 GHz Processor manufacturer:Intel Processor cache:12 MB Processor threads:14 Proce..
Low Power Efficient-cores:2 Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency:2.1 GHz Low Power Efficient-core Base Frequency:700 MHz Processor family:Inte..
Processor boost frequency:4.55 GHz Processor model:7535HS Processor family:AMD Ryzen™ 5 Processor frequency:3.3 GHz Processor cache:19 MB Processor ca..