





Brother MFC-B7810DW multifunction machine – Купи онлайн от techMAG.bg ✔️
- Наличност: Изчерпан
- Модел: MFC-B7810DW
- Гаранция: 24 месеца
- Тегло: 15.00kg
328.27€ (642.04лв.)
без ДДС: 273.56€ (535.04лв.)
![]() |
12 x 31.00 евро |

Купи на изплащане със стоков кредит от Банка ДСК
• Улеснена процедура за електронно подписване
• Атрактивни условия по кредита
• Параметри изцяло по Ваш избор
• Одобрение до няколко минути изцяло онлайн
Размер на кредита /евро/
Месечна вноска /евро/
Обща дължима сума /евро/
ГПР /%/
Изчисленията са направени при допускането за първа падежна дата след 30 дни и са с насочваща цел. Избери най-подходящата месечна вноска.
Добави в количката
Откажи
Ver. 1.1.1
Етикети:
Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, MFC-B7810DW
, Brother
, Цветни лазерни мултифункционални устройства
, Принтери & Скенери
, купете Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, цена Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, оферти Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, ревю Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, промоция Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, онлайн магазин Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, поръчай Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, Brother MFC-B7810DW multifunction machine мнения
, Brother MFC-B7810DW multifunction machine сравнение
, евтин Цветни лазерни мултифункционални устройства
, топ Цветни лазерни мултифункционални устройства
, най-добър Цветни лазерни мултифункционални устройства
, нов Цветни лазерни мултифункционални устройства
, brother {ucfirst}цветни лазерни мултифункционални устройства
, оригинален Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, гаранция Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, бърза доставка Brother MFC-B7810DW multifunction machine
, Brother цена
, Brother промоция
, Brother отстъпка
, Brother Цветни лазерни мултифункционални устройства
, цветни лазерни мултифункционални устройства в българия
, цветни лазерни мултифункционални устройства techmag
, онлайн поръчка Цветни лазерни мултифункционални устройства
, магазин за Цветни лазерни мултифункционални устройства
, топ оферти Цветни лазерни мултифункционални устройства
, Brother MFC-B7810DW характеристики
, Brother MFC-B7810DW спецификации
, Brother MFC-B7810DW review
, Brother MFC-B7810DW сравнение
, Brother MFC-B7810DW отзиви
, Brother MFC-B7810DW намаление
| Number of print cartridges: | 4 |
| Digital sender: | Yes |
| Number of PostScript fonts: | 158 |
| Number of scalable fonts: | 89 |
| Number of bitmap fonts: | 2 |
| Number of PCL fonts: | 6 |
| Page description languages: | PostScript 3, PCL 6, PCL 5 |
| Maximum duty cycle: | 80000 pages per month |
| Printer fonts: | PCL, PostScript |
| Recommended duty cycle: | 0 - 6000 pages per month |
| Duplex functions: | Scan, Print, Copy, Fax |
| Display diagonal: | 10.9 cm (4.3") |
| Built-in display: | Yes |
| Display: | LCD |
| Product colour: | Grey |
| Control type: | Buttons, Touch |
| Colour display: | Yes |
| AC input frequency: | 47-63 Hz |
| Power consumption (max): | 530 W |
| AC input voltage: | 220 - 240 V |
| Power consumption (off): | 1.44 W |
| Power consumption (printing): | 360 W |
| Power consumption (sleep): | 1.44 W |
| Power consumption (standby): | 26.2 W |
| Operating temperature (T-T): | 10 - 32.2 °C |
| Storage temperature (T-T): | 10 - 32.2 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 15 - 80% |
| Width: | 410 mm |
| Depth: | 399 mm |
| Weight: | 27.1 kg |
| Height: | 319 mm |
| Ethernet LAN: | Yes |
| Wi-Fi: | Yes |
| Ethernet LAN data rates: | 1000 Mbit/s |
| Wi-Fi standards: | 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g |
| Cabling technology: | 10/100/1000Base-T(X) |
| Mobile printing technologies: | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Communication: | Wi-Fi |
| Mac operating systems supported: | Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Windows operating systems supported: | Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 |
| Server operating systems supported: | Windows Server 2019, Windows Server 2008, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2008 R2 |
| Card reader integrated: | No |
| Processor cores: | 4 |
| Processor frequency: | 1200 MHz |
| Built-in processor: | Yes |
| Internal memory: | 2048 MB |
| Sound pressure level (duplex printing): | 53 dB |
| Sound pressure level (printing): | 52 dB |
| Package width: | 567 mm |
| Package depth: | 591 mm |
| Package height: | 570 mm |
| Package weight: | 10.7 kg |
| Quick installation guide: | Yes |
| Cables included: | AC |
| Included cartridge capacity (black): | 1000 pages |
| Included cartridge capacity (CMY): | 1500 pages |
| Power cord included: | Yes |
| Cartridge(s) included: | Yes |
| Direct printing: | Yes |
| USB port: | Yes |
| USB connector: | USB Type-A / USB Type-B |
| Printing: | Mono printing |
| Print technology: | Laser |
| N-in-1 print function: | Yes |
| Duplex printing: | Yes |
| Watermark printing: | Yes |
| Print resolution black: | 1200 x 1200 DPI |
| Booklet printing function: | Yes |
| Secure printing: | Yes |
| Maximum resolution: | 1200 x 1200 DPI |
| Duplex print speed (black, normal quality, A4/US Letter): | 34 ppm |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter): | 35 ppm |
| Duplex printing mode: | Auto |
| Copier resize: | 25 - 400% |
| Copying: | Mono copying |
| Maximum number of copies: | 9999 copies |
| Time to first copy (black, normal): | 8.2 s |
| Maximum copy resolution: | 600 x 600 DPI |
| Duplex copying: | Yes |
| Maximum copy size: | A4 |
| Faxing: | Mono faxing |
| Fax forwarding: | Yes |
| Duplex faxing: | Yes |
| Fax coding methods: | MR, MH, MMR, JPEG, JBIG |
| Auto reduction: | Yes |
| Fax forwarding to: | Folder, E-mail, FTP |
| Auto-redialing: | Yes |
| Fax resolution (black): | 600 x 600 DPI |
| Auto document feeder (ADF) input capacity: | 250 sheets |
| Manual feeder: | Yes |
| Multi-Purpose tray: | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity: | 1 sheets |
| Total input capacity: | 150 sheets |
| Total output capacity: | 250 sheets |
| Auto document feeder (ADF): | Yes |
| Custom media width: | 98 - 216 mm |
| Custom media length: | 148 - 355 mm |
| Maximum print size: | 216 x 356 mm |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight: | 52 - 120 g/m² |
| ISO B-series sizes (B0...B9): | B6 |
| Maximum ISO A-series paper size: | A4 |
| Paper tray media weight: | 60 - 216 g/m² |
| ISO A-series sizes (A0...A9): | A4, A6, A5 |
| Paper tray media types: | Plain paper, Heavy paper, Thin paper, Envelopes, Recycled paper, Labels, Bond paper |
| Multi-Purpose Tray media weight: | 60 - 216 g/m² |
| Optical scanning resolution: | 600 x 600 DPI |
| Scan to: | E-mail, File, Network folder, USB, FTP |
| Maximum scan area: | 216 x 297 mm |
| Duplex scanning: | Yes |
| Scanner type: | Flatbed & ADF scanner |
| Image formats supported: | JPEG, BMP, JPG, TIFF |
| Scanning: | Colour scanning |
| Scan drivers: | ICA, WIA, TWAIN |
| Scan technology: | CIS |
| Document formats supported: | PDF, XPS |
| Duplex scanning mode: | Auto |
| Optical scanning resolution (black): | 600 x 600 ppi |
| Optical scanning resolution (colour): | 600 x 600 ppi |







