AOC G3 Q27G3XMN/BK computer monitor 68.6 cm (27") 2560 x 1440 pixels 2K Ultra HD LED Black
AOC G3 Q27G3XMN/BK computer monitor 68.6 cm (27
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: MONAOCGAM0043
  • Тегло: 9.42kg
  • SKU: MONAOCGAM0043
ГПР /%/
EAN: 4038986181440
MPN: Q27G3XMN/BK
Technical Specifications
Frameless designYes
Feet colourBlack
Front bezel colourBlack
Market positioningGaming
Product colourBlack
Energy consumption (SDR) per 1000 hours48 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours40 kWh
Power consumption (standby)0.5 W
Energy efficiency class (HDR)G
Power consumption (typical)54 W
Energy efficiency scaleA to G
Energy efficiency class (SDR)G
Power supply typeInternal
Power consumption (off)0.3 W
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50/60 Hz
Height (without stand)365.6 mm
Weight (with stand)5.43 kg
Depth (without stand)71.8 mm
Height (with stand)533.3 mm
Weight (without stand)5.43 kg
Width (without stand)614.4 mm
Depth (with stand)302.6 mm
Width (with stand)614.4 mm
Flicker-free technologyYes
VESA Adaptive Sync supportYes
Package weight7.06 kg
Package height480 mm
Package width805 mm
Package depth162 mm
Stand includedYes
Viewable size, vertical33.6 cm
Surface hardness2H
Haze rate25%
NTSC coverage (typical)97.4%
Display brightness (peak)700 cd/m²
sRGB coverage (typical)137.5%
Colour gamut101.3%
Maximum refresh rate180 Hz
Viewing angle, horizontal178°
Response time (fast)1 ms
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Contrast ratio (typical)4000:1
Display diagonal (metric)68.58 cm
Viewable size, horizontal59.8 cm
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range (HDR) 1000
Display technologyLED
Pixel density108.8 ppi
Screen shapeFlat
Panel typeVA
Contrast ratio (dynamic)80000000:1
Anti-glare screenYes
HD type2K Ultra HD
Adobe RGB coverage101.9%
Viewing angle, vertical178°
Display number of colours1.073 billion colours
TouchscreenNo
Backlight typeW-LED
BT.2020 coverage72.7%
Colour gamut standardDCI-P3
Display diagonal68.6 cm (27")
Display resolution2560 x 1440 pixels
Response time5 ms
Native aspect ratio16:9
Built-in speaker(s)No
Built-in cameraNo
Height adjustmentYes
SwivellingYes
Panel mounting interface100 x 100 mm