Samsung UE50U7022FKXXH TV 127 cm (50") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Grey
Samsung UE50U7022FKXXH TV 127 cm (50
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVASA1LCD0789
  • Тегло: 12.08kg
  • SKU: TVASA1LCD0789
ГПР /%/
EAN: 8806097251910
MPN: UE50U7022FKXXH
Technical Specifications
Slim fit wall mount supportYes
Stand colourGrey
Introduction year2025
Bezel type3 Bezel-less
Stand typeLegs stand
Colour nameTitanium grey
VESA mountingYes
Panel mounting interface200 x 200
Product colourGrey
Energy consumption (HDR) per 1000 hours112 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours69 kWh
AC input frequency50/60 Hz
Power consumption (max)120 W
AC input voltage220 - 240 V
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)69 W
Energy saving modeYes
Works with Samsung BixbyYes
Voice guideYes
Auto power offYes
Control typeRemote
On Screen Display (OSD) languagesMulti
On Screen Display (OSD)Yes
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
Number of OSD languages27
Depth (without stand)76.4 mm
Width (without stand)1110.8 mm
Stand depth19.9 cm
Height (without stand)643.8 mm
Stand width74.7 cm
Weight (without stand)8.3 kg
Width (with stand)1110.8 mm
Depth (with stand)199 mm
Height (with stand)695.1 mm
Weight (with stand)8.6 kg
BluetoothYes
Bluetooth version5.3
Game featuresAuto Low Latency Mode (ALLM), HGiG, Variable Refresh Rate (VRR)
Subtitles functionYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
DVD playerNo
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Eco sensorYes
AI UpscaleYes
SmartThings app supportYes
Backlight dimming technologyUHD Dimming
Plug and PlayYes
Picture processing technologySamsung Contrast Enhancer
Picture processing technologySamsung Mega Contrast
Package width1228 mm
Package height743 mm
ManualYes
Package weight12 kg
Package depth127 mm
Remote control typeTM1240A
Remote control includedYes
Cables includedAC
Automatic brightness controlYes
Display diagonal127 cm (50")
Screen shapeFlat
Native refresh rate50 Hz
Supported video modes2160p
Supported graphics resolutions3840 x 2160
HD type4K Ultra HD
Display diagonal (metric)125 cm
Display technologyLED
Object Tracking Sound+ (OTS+)Yes
Audio pre-selection descriptorYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
Adaptive soundYes
Audio output channels2.0 channels
RMS rated power20 W