Samsung Q7F QE43Q7F2AU 109.2 cm (43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
Samsung Q7F QE43Q7F2AU 109.2 cm (43
  • Наличност: Изчерпан
  • Модел: TVASA1LCD0743
  • Тегло: 9.80kg
  • SKU: TVASA1LCD0743
ГПР /%/
EAN: 8806097211013
MPN: QE43Q7F2AUXXH
Technical Specifications
Slim fit wall mount supportYes
Stand colourBlack
Bezel type3 Bezel-less
Product colourBlack
Panel mounting interface200 x 200
VESA mountingYes
Introduction year2025
Stand typeLegs stand
Energy consumption (HDR) per 1000 hours102 kWh
Power consumption (standby)0.5 W
Energy consumption (SDR) per 1000 hours53 kWh
Energy efficiency class (HDR)G
Energy efficiency scaleA to G
Energy saving modeYes
Power consumption (typical)53 W
Energy efficiency class (SDR)G
AC input frequency50/60 Hz
AC input voltage220 - 240 V
Voice guideYes
On Screen Display (OSD)Yes
Works with the Google AssistantYes
Works with Samsung BixbyYes
Auto power offYes
Works with Amazon AlexaYes
Number of OSD languages27
Electronic Programme Guide (EPG)Yes
On Screen Display (OSD) languagesMulti
Universal Browse & PlayYes
Weight (without stand)7.1 kg
Depth (without stand)59.7 mm
Height (without stand)561.4 mm
Weight (with stand)7.4 kg
Width (without stand)967.5 mm
Stand depth19.1 cm
Stand width67.5 cm
Width (with stand)967.5 mm
Depth (with stand)191 mm
Height (with stand)609.7 mm
Bluetooth version5.3
Wi-FiYes
Web browserYes
Wi-Fi standardsWi-Fi 5 (802.11ac)
Ethernet LANYes
BluetoothYes
Backlight dimming technologySupreme UHD Dimming
SmartThings app supportYes
Multi ViewYes
ConnectShare (HDD)Yes
Plug and PlayYes
Game modeYes
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
4K Ultra HD upscalingYes
Eco sensorYes
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus)
High Dynamic Range (HDR) technologyFilmmaker Mode
High Dynamic Range (HDR) technologyQuantum HDR
TV key supportYes
ConnectShare (USB)Yes
AI UpscaleYes
Package height650 mm
Package width1097 mm
Package weight10 kg
Package typeBox
Package depth123 mm
Cables includedAC
Remote control includedYes
Remote control typeTM2360E
Display technologyQLED
Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
Native aspect ratio16:9
Motion interpolation technologyMotion Xcelerator
Native refresh rate60 Hz
Screen shapeFlat
Display diagonal109.2 cm (43")
Display resolution3840 x 2160 pixels
Audio pre-selection descriptorYes
Adaptive soundYes
Enhanced Audio Return Channel (eARC)Yes
RMS rated power20 W